Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Szymon Zajkowski
|

Euro zaczyna rok od osłabienia

0
Podziel się

Dziś największy wpływ na notowania powinny mieć finalne odczyty indeksów PMI dla przemysłu.

Euro zaczyna rok od osłabienia
bEhUEWsB

Od rana wspólna waluta lekko traci na wartości. Kurs EUR/USD zniżkuj do 1,3730. Osłabia się również polski złoty. Po odbiciu się od linii trendu wzrostowego poprowadzonej od dołka z połowy 2012 roku, kurs EUR/PLN zwyżkuje w kierunku wybitego wsparcia na 4,16. Z kolei USD/PLN wzrasta powyżej 3,02.

Dziś największy wpływ na notowania powinny mieć finalne odczyty indeksów PMI dla przemysłu z europejskich gospodarek za grudzień (oraz pierwsze dla Hiszpanii - 9:13 i Włoch - 9:43). Po południu poznamy dane z USA - o 14:30 liczę nowo zarejestrowanych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, a o 16:00 indeks ISM dla przemysłu.

Wzrosty indeksów PMI w Hiszpanii i Włoszech (tak zakładają konsensusy) wskazałyby na poprawę koniunktury również na peryferiach Eurolandu, co z kolei powinno nieco wesprzeć notowania wspólnej waluty. Uważamy jednak, że przestrzeń do umocnienia euro względem dolara jest mocno ograniczona. Na silniejsze wzrosty EUR/USD nie pozwoli bowiem perspektywa intensyfikacji ograniczania programu skupu aktywów prowadzonego przez Rezerwę Federalną. Najbliższe wsparcie dla EUR/USD wyznacza linia trendu wzrostowego poprowadzona od dołka z pierwszego tygodnia listopada (obecnie przebiega na 1,3710).

bEhUEWsD

O 9:00 poznamy również indeks PMI dla polskiego przemysłu za grudzień. Nasza prognoza jest nieco bardziej pesymistyczna niż konsensus rynkowy i zakłada wzrost o 0,1 pkt. do 54,5 pkt. (konsensus 54,9 pkt.). Uważamy, że tradycyjnie dane nie wpłyną na notowania polskiej waluty. W kolejnych dniach oczekujemy stopniowego osłabienia złotego. Kurs EUR/PLN powinien powrócić pod górną bandę przedziału wahań z ostatnich tygodni (4,21).

Porównaj na wykresach notowania walut

bEhUEWte
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)