Notowania

komentarze walutowe
06.02.2013 09:08

Eurodolar kontynuuje osłabienie. Złoty w oczekiwaniu

We wtorek pary złotowe w oczekiwaniu na dzisiejszą decyzję RPP pozostawały w miarę stabilne. Obecnie EUR/PLN jest wyceniana na 4,1746 PLN zaś USD/PLN na 3,0841 PLN.

Podziel się
Dodaj komentarz

We wtorek pary złotowe w oczekiwaniu na dzisiejszą decyzję RPP pozostawały w miarę stabilne. Obecnie EUR/PLN jest wyceniana na 4,1746 PLN zaś USD/PLN na 3,0841 PLN.

Dziś rozpoczyna się drugi dzień posiedzenia Rady, na którym po serii słabych odczytów z naszej gospodarki Rada niemal na pewno obniży stopy procentowe. Zapewne będzie to kolejna obniżka o 25 pb.. Zagadką pozostaje jednak wydźwięk komunikatu po posiedzeniu. W przypadku zakończenia cyklu obniżek, można się spodziewać nawet lekkiego umocnienia złotego, zaś dalsze obniżki lub głębsze cięcie spowodują spadek atrakcyjności złotego w oczach inwestorów, a co za tym idzie spadek wartość naszej waluty.
Czy dziś będziemy świadkami dalszego osłabiania wspólnej waluty?Główna para po wczorajszym wzroście kursu, dziś wydaje się wracać w zapoczątkowany w piątek kanał spadkowy. Obecnie znajdujemy się na poziomie 1,3534, a po przełamaniu wsparcia na 1,3450 możemy spaść w okolice nawet 1,33. Dziś jednak taki scenariusz jest raczej jest mało prawdopodobny , ale jutro kiedy obędzie się konferencja prasowa z udziałem prezesa ECB – Mario Draghiego, który może stwierdzić, że mocne euro zagraża rozwojowi eurolandu nastroje mogą się znacznie pogorszyć, co zapewne zacznie skutkować wyprzedażą wspólnej waluty.
Dziś nie mamy znaczących odczytów z szerokiego rynku. O 12:00 pojawi odczyt z Niemiec - zamówienia w przemyśle, za grudzień. Ostatnio spadły w relacji rocznej o 1 proc., w miesięcznej o 1,8 proc., teraz spodziewamy się spadku miesięcznego o 1 proc. Godzinę później z USA napłynie informacja o tygodniowej liczbie wniosków o kredyt hipoteczny.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz