Notowania

komentarze walutowe
03.09.2013 10:18

Eurodolar na nowych minimach. RPP rozpoczyna posiedzenie

Główna para walutowa dziś rano nieco traci na wartości. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3171.

Podziel się
Dodaj komentarz

Warto dodać, że znajdujemy się na poziomach nie notowanych od końca lipca bieżącego roku, a przełamanie wsparć w okolicach 1,3160 da sygnał do dalszego spadku kursu, nawet w okolice 1,30 i wyprzedaży bardziej ryzykownych aktywów. Naszym zdaniem scenariusz dalszych spadków jest nadal realny, jednak do wspomnianego spadku kursu w okolice 1,30 musimy jeszcze poczekać.

Podczas dzisiejszej sesji w centrum uwagi będą dane z USA, mianowicie indeks PMI dla przemysłu oraz indeks ISM dla przemysłu, ponadto poznamy inflację producencką ze Strefy Euro. Szczególnie istotne będą dane z USA, gdzie lepsze odczyty umocnią dolara.

Rada nie zmieni stóp

Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie RPP, jednak naszym zdaniem przynajmniej do przyszłego roku nie powinniśmy oczekiwać żadnych posunięć ze strony Rady.

Obecnie dolar jest wyceniany na 3,2372 PLN, zaś euro na 4,2647 PLN. Rentowność polskich obligacji (10y) wynosi 4,53 proc i rośnie na chwile obecną o 0,4 proc. Naszym zdaniem w kolejnych dniach należy oczekiwać dalszego spadku wartości złotego.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz