Notowania

komentarze walutowe
26.05.2014 16:43

Eurodolar niemal bez zmian

Popołudniowy komentarz walutowy analityka FMCM.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja, jak można było przypuszczać z racji braku ważnych graczy z UK i USA cechowała się mniejszą niż zwykle zmiennością.

Brak było też znaczących impulsów ze strony figur makroekonomicznych, a zakończone wybory prezydenckie na Ukrainie i do parlamentu europejskiego zostały przez rynek nieco zignorowane. Obecnie para EUR/USD jest wyceniana na 1,3645.

Podczas dzisiejszej sesji mieliśmy za to kilka wystąpień członków ECB. Na jednym z nich Mario Draghi – prezes ECB powiedział, że Bank nie rezygnuje z walki z niską inflacją, a niskie oczekiwania inflacyjne mogłyby wymagać programu QE lub Bank mógłby zaoferować LTRO czy skup ABS-ów. Co zrobi Europejski Bank Centralny? Przekonamy się już w przyszłym tygodniu. Mówi się, że może on m.in. obniżyć stopy procentowe; refinansową z obecnych 0,25 proc. do 0,1 proc. i depozytową do najniższej wartości w historii -0,1 proc.

Jutrzejszy dzień obfitował będzie zapewne w więcej emocji niż ten dzisiejszy. Poznamy m.in. dane z USA dotyczące zamówień oraz indeks PMI dla usług, ponadto pojawi się indeks zaufania konsumentów – Conference Board i indeks Fed z Richmond. Z kolei ze Strefy Euro czeka nas kilka wystąpień przedstawicieli ECB.

Dzisiejszy dzień to również osłabienie złotego. Dolar kosztuje 3,0542 PLN, zaś euro 4,1660 PLN. Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy również dwa odczyty z naszego kraju. Była to dynamika sprzedaży detalicznej oraz stopa bezrobocia. Ta pierwsza przyspieszyła do 8,4 proc. r/r (prognoza 9,1 proc.) z kolei bezrobocie spadło do 13 proc. przy prognozie 12,9 proc. Dane te nie miały dużego wpływu na rynek złotego.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz