Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Węgrzanowski
|

Eurodolar po Fed

0
Podziel się:

Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku (FOMC), zgodnie z oczekiwaniami, pozostawił wczoraj amerykańskie stopy procentowe na niezmienionym poziomie 5,25 proc.

Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku (FOMC), zgodnie z oczekiwaniami, pozostawił wczoraj amerykańskie stopy procentowe na niezmienionym poziomie 5,25 proc. (9 głosów było za, jeden był przeciw). FOMC w komunikacie towarzyszącym tej decyzji powtórzył to, co znalazło się tam przed miesiącem, czyli że utrzymuje się presja inflacyjna, a przyszłe decyzje odnośnie stóp procentowych uzależnione są od danych makroekonomicznych.

Inwestorzy w pierwszej reakcji na decyzję FOMC, zaczęli wyprzedawać dolara oraz kupować akcje na Wall Street i amerykańskie obligacje. Dość szybko jednak tendencja ta zawróciła. Ostatecznie pod koniec godzin amerykańskich dolar nieznacznie się wzmocnił wobec głównych światowych walut, amerykańskie indeksy zakończyły dzień spadkiem, a rentowność amerykańskich obligacji, po początkowym wyraźnym spadku, była zbliżona do rentowności z poniedziałku.

Ten wczorajszy zwrot wynikał z faktu, że FOMC pomimo, że nie podniósł stóp, to pozostawił otwartą furtkę do takiego kroku w przyszłości. W przypadku dolara natomiast, wpływ na takie zachowanie mogła mieć po prostu chęć zrealizowania zysków.

W nocy dolar jeszcze umocnił się wobec głównych walut, w efekcie czego kurs EUR/USD spadł z 1,2830 dolara pod koniec dnia do 1,2763 dolara. Umocnienie to było wywołane głownie przez zlecenia stop loss, stąd też okazało się nietrwałe.

Już podczas sesji azjatyckiej kurs EUR/USD zaczął piąć się górę, tendencja ta jest także kontynuowana obecnie podczas handlu w Europie (o 12.20 euro było kwtowane po 1,2875 USD).

Z punktu widzenia analizy technicznej kluczowe jest dziś utrzymanie kursu ponad poziomem 1,28 dolara. To nie tylko psychologiczne wsparcie, ale również wsparcie tworzone przez pokonaną 19-miesieczną linię bessy. Dlatego też trwały spadek poniżej tej bariery, zanegowałby wszystkie wcześniej wygenerowane sygnały kupna.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)