Notowania

dziś w money
10.11.2008 10:30

Eurodolar wciąż pod wpływem giełd

Poprzedni tydzień upłynął pod znakiem wyraźnej korelacji kursu EUR/USD z sytuacją na globalnych rynkach akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Poprzedni tydzień upłynął pod znakiem wyraźnej korelacji kursu EUR/USD z sytuacją na globalnych rynkach akcji. *

Spadki na giełdach, a więc wzrost awersji do ryzyka, przekładał się na umocnienie dolara wobec euro. Odwrotna zależność wywoływała natomiast jego osłabienie.

Często prowadziło to do kuriozalnych sytuacji, gdy bardzo słabe dane ze Stanów Zjednoczonych stawały się impulsem do kupna dolara, gdyż jednocześnie prowokowały one spadki na giełdzie. Nie sposób oszacować kiedy opisana korelacja się zakończy. Dlatego do czasu aż nie będzie zdecydowanych sygnałów, że przeszła ona do historii, należy założyć, że będzie kontynuowana.

Dziś ponownie opisana wyżej korelacja ma miejsce. Wzrost notowań EUR/USD, w efekcie czego para ta sięgnęła poziomu 1,2898 dolara, wobec 1,2715 w piątek pod koniec dnia, to zasługa rynków akcji, które wzrostami zareagowały na ogłoszony w niedzielę przez Chiny pakiet stymulacyjny w wysokości 586 mld dol.

Wydarzeniem obecnego tygodnia na rynkach finansowych będzie publikacja wstępnych szacunku dynamiki PKB w III kwartale br. dla Niemiec, Francji i Strefy Euro, październikowe dane nt. sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych oraz wstępne szacunki listopadowego indeksu Uniwersytetu Michigan. ,,Figury" te będą miały pośredni, poprzez zachowanie giełd, wpływ na notowania EUR/USD.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz