Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

FED pomógł rynkom akcji

0
Podziel się:

Wtorkowe notowania w Europie rozpoczęły się od wzrostów. Rynkowi sprzyjał raport Wall Street Journal twierdzący, że FED rozważa inne niż obniżki stóp procentowych środki mające pomóc sektorowi finansowemu.

Chodzi o pożyczki nie tylko dla banków, ale również dla ,,innych instytucji finansowych". Następnie na rynek dostała się informacja z ECB o zwiększeniu płynności na rynku międzybankowym poprzez wpompowanie 3,5 mld EUR. Na tę informację dużym wzrostem zareagował kur EURUSD. Nieco lepsze dane z niemieckiego Instytutu ZEW wzmocniły jeszcze ten impuls. Wzrost trwał do czasu, gdy ogłoszono komunikat FED. A nim było częściowe potwierdzenie informacji z Wall Street Journal. FED ogłosił, że chce zwiększyć płynność na rynkach poprzez ofertę pożyczenia im do 200 mld USD i to na okres do 28 dni.

Był to zimny prysznic dla EURUSD. Kurs mocno spadł, za to wzrosty rozpoczęły indeksy giełdowe, które mocno wzrosły. Sesja w Stanach miała tylko jeden kierunek - północny. A S&P500 oraz DJIA utrzymały notowania ponad minimami ze stycznia. Trzeba zauważyż że obroty na spółkach rosnących stanowiły 90% całego wczorajszego obrotu, co tylko zwiększa znaczenie wczorajszej sesji.

EURPLN
Wczorajsza sytuacja niejako automatycznie wpłyneła na zachowanie się pary EURUSD. Długa czarna świeca na wykresie jest zwiastunem zakończenia rozpoczętej kilka dni wcześniej wzrostowej korekty. Kurs może spadać do poziomu 3,50- 3,51. Najbliższe wsparcie to poziom 3,52 dołek z 6 marca. Układ średnich kroczących również zapowiada spadki.

EURUSD

Wczoraj na rynku eurodolara doszło do gwałtownej korekty ostatnich wzrostów. Rano jeszcze pod wpływem informacji o lepszym od prognoz odczycie ZEW kurs gwałtownie rósł do rekordowych poziomów. Do czasu. O 13:30 ukazała sięinformacja FED o pomocy dla instytucji finansowych (oddalającej widmo niespodziewaniej obniżki stóp) i kurs spadł z poziomu 1,5460 do 1,5280. Takie zachowanie się tej pary walutowej może zapowiadać nadejście głębeszej korekty spadkowej, a jej zasięg będzie uzależniony id informacji jakie będą napływały z USA.Pierwsze wsparcie to rejon 1,5330, następne to psychologiczne 1,53

GBPUSD

W dniu wczorajszym funkowi po raz kolejny nie udał osiepokonać oporu w okolicy 2,02. Kurs tej pary również uległ przecenie odbijając sieod wspomnianego wyżej poziomu. Przcecenie pomagały te same informacje, które wpłynęły na zachowanie się EURUSD. W krótkim terminie zmienił układ sił. W czasie sesji azjatyckiej doszło do korekty wczorajszego spadku. Wzrost sięgnął 2,0148 z minimum na 1,9993.

USDJPY

Sesja azjatycka obfitowała w publikacje makroekonomiczne z Japonii. Konsumpcja prywatna wzrosła w IV kwartale o 0,2%, natomiast indeks CGPI wzrósł 3,4% w skali roku oraz 0,4% w ujęciu miesiąc do miesiąca. Japońska gospodarka rozwijała się szybciej niż oczekiwali tego analitycy. PKB wzrósł w IV kwartale o 0,9% w licząc kwartał do kwartału. W dalszym ciągu indeks zaufania konsumentów pozostaje najniższy od marca 2003r. W swoim dzisiejszym przemówieniu Noda powiedział, że właściwym dla BoJ jest podtrzymywanie obecnej polityki monetarnej. Z kolei Izba Wyższa odrzuciła nominację Muto na szefa banku centralnego.

Drugi dzień z rzędu rośnie indeks tokijskiej giełdy. Poprawa nastrojów nastąpiła po informacji Fed, że dokona kolejnego zastrzyku finansowego o wartości nawet 200 miliardów dolarów. Powróciła ujemna korelacja między zachowaniem jena a giełdą. Para USDJPY dość znacząco odbiła się z okolic ostatniego minimum. Zalecamy monitorowanie rynków akcji. Kontynuacja wzrostów będzie sprzyjała osłabieniu się jena w okolice istotnego oporu na poziomie 104,15, gdzie znajduje się 38,2% zniesienia fib całości fali spadkowej z poziomu 108,60.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)