Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Główna para walutowa zaczyna od wzrostów

0
Podziel się

Pierwszą sesję tygodnia wspólna waluta rozpoczęła od lekkich wzrostów.

Główna para walutowa zaczyna od wzrostów
bEiGRJhN

Po bardzo udanym zeszłym tygodniu, główna para walutowa w piątek weszła w lekką korektę, jednak zatrzymała się ona na silnym wsparciu 1,30, co jasno potwierdza, która strona ma przewagę na rynku. Również dzisiaj kurs EUR/USD znajduje się powyżej tego wsparcia, bo obecnie kurs wynosi 1,3070. Niestety na poniedziałek nie przewidziano istotnych publikacji makroekonomicznych, dlatego na rynku będzie brakować silniejszych impulsów do zmian. Jednak na rynku nadal widać utrzymujące się dobre nastroje, co może pozytywnie oddziaływać na główną parę walutową.

... podobnie jak złoty, który się umacnia

Poniedziałek rozpoczął się bardzo pozytywnie dla polskiej waluty. Na rynku widać próby podtrzymania dobrych nastrojów przede wszystkim na parze walutowej USD/PLN, która znajduje się blisko swojego psychologicznego wsparcia na poziomie 3,00 i jej kurs o godzinie 8.00 wynosił 3,0170. Podobnie poranek wygląda na parze EUR/PLN, która ma za sobą słabszy tydzień. Jednak dziś rano kurs się umacniał i wynosił 3,9480. Na rynek nie dopłyną dziś żadne informacje makroekonomiczne z Polski, więc polska waluta cały czas będzie zależna od zmian na głównej parze. Istotne będą zatem nastroje inwestorów zagranicznych.

Na początek puste kalendarium

Początek kolejnego tygodnia nie przyniesie inwestorom żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych. Może to skutkować nieco mniejszą zmiennością, choć ewentualne nieoczekiwane wypowiedzi dotyczące sytuacji Irlandii mogą taki obraz sesji zmienić.

bEiGRJhP
bEiGRJiq
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)