Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Godzina zero coraz bliżej. Przepychanek ciąg dalszy

0
Podziel się:

Kongres USA ma czas do jutra, aby podwyższyć limit długu i uniknąć przynajmniej częściowej niewypłacalności.

Godzina zero coraz bliżej. Przepychanek ciąg dalszy
bEDzrAMl

Ostatnie godziny upłynęły nam na lekkich wzrostach głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3519. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fiasko nocnych rozmów w sprawie budżetu za oceanem.

Przypomnijmy, że Kongres USA ma czas do jutra, aby podwyższyć limit długu i uniknąć przynajmniej częściowej niewypłacalności. Może to jednak być naprawdę trudnym zadaniem, ponieważ nawet jeśli demokratyczny Senat dojdzie do porozumienia, jego pomysł może zostać sforsowany przez republikańską Izbę Reprezentantów. Wczoraj dotarła do nas informacja jakoby Fitch Ratings umieścił rating USA, który obecnie znajduje się na najwyższym możliwym poziomie (AAA) na liście obserwacyjnej z możliwością jego obniżenia.

Poza doniesieniami z USA dziś w kalendarium mamy kilka odczytów makroekonomicznych. Ze Strefy Euro poznamy dane dotyczące handlu zagranicznego, inflacji konsumenckiej, z Polski Wskaźniki inflacji bazowej oraz dane dotyczące przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia, a z USA tygodniową liczbę wniosków o kredyt hipoteczny, indeks rynku nieruchomości - NAHB, ponadto pojawi się Beżowa Księga.

bEDzrAMn

Może być nerwowo

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od stabilizacji notowań złotego. Dolar kosztuje 3,0860 PLN, zaś euro 4,1719 PLN. Obecny dzień może być dość nerwowy dla walut rynków wschodzących (w tym dla naszej waluty). Napływające informacje zza oceanu, które obecnie są kluczowe dla rynku mogą budować niepewność i w konsekwencji nieco osłabić złotego, w szczególności do dolara.

bEDzrAMO
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)