Notowania

komentarze walutowe
17.07.2014 16:05

Gorsze odczyty z Polski, złoty lekko słabnie

Aktualne doniesienia z rynku walutowego w komentarzu DM FMCM.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to dość spokojny handel, przy małej zmienności kursu i wyczekiwanie na dane z USA, które mogły wprowadzić nieco więcej zmienności na wykresie. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3528.

Nic takiego jednak nie miało miejsca. Pomimo gorszych odczytów z tamtejszego rynku nieruchomości (mniej od prognoz pozwoleń i rozpoczętych budów domów) i nieco lepszych odczytów z tamtejszego rynku pracy, kurs eurodolara nawet po tych danych nie zareagował większą zmiennością, nieznacznie się tylko umacniając.

Jutrzejszy kalendarz jest dość ubogi, ale testowanie poziomu 1,35 nie jest wykluczone. Na gruncie analizy technicznej najbliższym wsparciem są okolice 1,35, zaś oporem poziom 1,3575.

Złoty nieznacznie słabszy

Dzisiejsza sesja to osłabienie naszej waluty w ślad za pogorszeniem nastrojów na rynkach globalnych. Dolar kosztuje 3,0617 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1417 PLN.

Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy ważne dane z naszego kraju, mianowicie odczyty dotyczące produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej. Odczyty rozczarowały i wypadły poniżej prognoz, co świadczy o słabnącej kondycji naszej gospodarki. Co ciekawe, od publikacji danych złoty się umacnia, jest to jednak spowodowane sytuacją techniczną wykresie.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz