Notowania

komentarze walutowe
03.02.2011 17:34

Gwałtowna przecena euro do dolara

Podczas dzisiejszej europejskiej sesji byliśmy świadkami zdecydowanego umocnienia się dolara do euro, a w centrum uwagi inwestorów była decyzja ECB ws. stóp procentowych i towarzysząca jej konferencja prasowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
<b>Bartosz Sawicki</b> <br /><br /> Analityk TMS Brokers

Zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe w strefie euro pozostały bez zmian i od blisko dwóch lat kształtują się poziomie 1 procent. Podczas konferencji prasowej, która rozpoczęła się o 14.30 prezes ECB, J.C. Trichet zapewnił, że inflacja będzie bacznie obserwowana, ale stwierdził również, że w krótkim terminie nie widzi poważnej presji na wzrost cen. Wynika z tego, że w najbliższych miesiącach nie będzie potrzeby podwyższania stóp procentowych. Zachowanie głównej pary walutowej wskazuje, że nie takiego stanowiska prezesa ECB spodziewały się rynki.

Eurodolar zanotował spadek z poziomu 1,3800 w okolice 1,3750 jeszcze przed rozpoczęciem konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Prezesów ECB. Osłabienie euro gwałtownie przybrało na sile tuż po pierwszych słowach wystąpienia J.C. Tricheta. Przed godziną 17.00 notowania EUR/USD znajdowały się już poniżej poziomu 1,3650. Wygląda na to, że najbliższym istotnym poziomem, który może zatrzymać spadki są okolice 1,3570. W tych okolicach znajduje się bowiem dołek z 30 stycznia.

W trakcie konferencji prezesa ECB rodzima waluta zareagowała gwałtownym umocnieniem. Najbardziej widoczny ruch miał miejsce na parze EUR/PLN. Kurs z poziomu 3,9100 spadł do 3,8925. Po dotarciu do tego poziomu nastąpiło odwrócenie i kurs rozpoczął powolny ruch powrotny. Po południu spadki obserwowaliśmy również na parze USD/PLN. W jej przypadku rynek odrabiał wcześniejsze straty i powracał w okolice 2,8620, w których znajdował się jeszcze przed godz. 14:00.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz