Notowania

komentarze walutowe
20.05.2014 09:31

Inflacja jest zbyt niska. EBC będzie działać?

Poranny komentarz do sytuacji na rynku walutowym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Początek dzisiejszej sesji to lekkie spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3695.

Podczas dzisiejszego dnia nie mamy znaczących figur makroekonomicznych, a w kontekście wartości tej pary warto skupić się na dzisiejszych wystąpieniach przedstawicieli ECB i FED. Przemawiać będą: Danièle Nouy z ECB oraz Charles Plosser i William Dudley z FED.

Na gruncie analizy technicznej kupującym dolara nie udało się wczoraj przebić wsparcia w postaci linii trendu wzrostowego zapoczątkowanego na początku listopada ubiegłego roku, jednak obecnie kurs zniżkuje i podczas dzisiejszej sesji możemy być świadkami przebicia tego istotnego technicznie poziomu lub jego naruszenia.

Z kolei już wczoraj Yves Mersch, członek Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego powiedział, że prawdopodobieństwo tego, iż EBC na czerwcowym posiedzeniu zastosuje nowe narzędzia, znacząco wzrosło, ponadto dodał, że zbyt niska inflacja, utrzymująca się przez zbyt długi czas, zagraża długoterminowym oczekiwaniom inflacyjnym.

Złoty stabilny

Początek dzisiejszej sesji na głównych parach złotowych to stabilizacja notowań polskiej waluty. Dolar kosztuje 3,0594 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1898 PLN. Podczas dzisiejszej sesji poznamy dane dotyczące produkcji przemysłowej i budowlano montażowej w naszym kraju (kwiecień), odczyty te mogą mieć wpływ na wartość złotego tylko w przypadku dużego odchylenia od prognoz.

Z kolei już rano poznaliśmy Wskaźnik Dobrobytu wg BIEC. W maju tego wyniósł on 97,6 pkt., wobec 96,9 pkt. miesiąc wcześniej. Odczyty te nie miały dużego wpływu na kurs naszej waluty.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz