Notowania

dziś w money
28.09.2010 08:08

Inwestorzy czekają na bank

Poniedziałek był dniem spokojnej korekty. Po wielu dniach osłabienia, dolar leczył swoje rany. Opublikowane wczoraj dane miały raczej negatywny charakter.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poniedziałek był dniem spokojnej korekty. Po wielu dniach osłabienia, dolar leczył swoje rany. Opublikowane wczoraj dane miały raczej negatywny charakter. Pojawiło się też trochę obaw w strefie euro, co nieznacznie osłabiło wspólną walutę.

Indeks Chicago Fed, spadł w sierpniu do poziomu -0.53, z -0.11 odnotowanych miesiąc wcześniej. To już czwarty z rzędu, negatywny odczyt dla tych danych. Wynik mniejszy od 0.0, sugeruje rozwój poniżej średniej.

Osłabieniu uległ też indeks Dallas Fed, mierzący aktywność gospodarczą w regionie Texasu. Tutaj odnotowano spadek do poziomu -17.7 we wrześniu, z -13.5 uzyskanych w sierpniu. Również i w tym przypadku, jest to już czwarty z rzędu, negatywny odczyt.

Do ciekawej sytuacji może dojść na wykresie pary USD/JPY. Dolar spadł już na wysokość połowy białej świecy, powstałej w momencie interwencji Banku Japonii. Inwestorzy najwyraźniej próbują sprawdzić, czy bank znowu dokona interwencji, co jest bardzo możliwe. Wsparciem jest poziom 84.0 i 83.0, a oporem 85.0 oraz 86.0. Należy bacznie obserwować ten rynek i raczej trzymać się od niego z dala.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Forex - Desk
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz