Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
26.07.2010 08:41

Inwestorzy zadowoleni z wyników testów

Opublikowane w piątek wyniki testów wytrzymałości banków, na które czekali wszyscy inwestorzy, okazały się zadowalające.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Najgorzej w Hiszpanii *

Opublikowane w piątek wyniki testów wytrzymałości banków, na które czekali wszyscy inwestorzy, okazały się zadowalające. Na 91 przebadanych banków jedynie 7 instytucji nie przeszło tych prób. Najwięcej, bo aż 5 z nich pochodziło z Hiszpanii, natomiast po jednej z Niemiec i Grecji. Wprawdzie część analityków komentowała te wyniki twierdząc, że kryteria przyjęte do testów były zbyt łagodne, ale spoglądając na zachowanie rynków finansowych można powiedzieć, że inwestorów one usatysfakcjonowały. Obecnie kurs EUR/USD wynosi 1,2940, co daje szansę na kolejną walkę z okolicami 1,30.

Złoty jeszcze silniejszy

Pozytywnie z testem wytrzymałości poradził sobie również bank PKO BP. Ponadto dane makro, które napłynęły w minionym tygodniu spowodowały, że część analityków zrewidowała swoje prognozy dynamiki wzrostu PKB w Polsce w górę. Te wiadomości łącznie wywołały zwiększony popyt na polską walutę, dzięki czemu kursy par złotowych zanotowały spadki. Dziś rano kurs EUR/PLN wynosi 4,05, a USD/PLN 3,13. Ewentualne utrzymywanie się pozytywnych nastrojów na świecie powinno sprzyjać dalszej aprecjacji złotego.

Spokojny początek tygodnia

Pierwsza sesja w nowym tygodniu przyniesie inwestorom jedynie jedną istotną publikację makro, która pojawi się dopiero pod koniec sesji europejskiej, bo o 16:00. Poznamy wówczas wielkość sprzedaży domów na rynku pierwotnym w USA. Spodziewany odczyt to 320 tys., podczas gdy w miesiącu poprzednim było to 300 tys.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz