Notowania

komentarze walutowe
17.10.2013 09:30

Koniec kryzysu budżetowego w USA?

Informacją ostatnich godzin jest zawarcie porozumienie w USA. Zakłada ono finansowanie rządu federalnego do 15 stycznia przyszłego roku oraz podwyższenie limitu długu do 7 lutego 2014 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jednak, nie kończy ono definitywnie całego zamieszanie, podobnych przepychanek możemy się spodziewać na początku przyszłego roku. Osiągnięcie kompromisu oznacza m.in., że do pracy wróci około 800 tys. urzędników. Publikowane będą również wszystkie dane makro z tego kraju (również zaległe) możemy więc w nadchodzących dniach spodziewać się wielu impulsów.

Rynek walutowy na tę informację zareagował lekkim wzrostem apetytu na ryzyko. Główna para walutowa też zanotowała lekki wzrost kursu, obecnie wyceniana jest ona na 1,3560. Dziś w kalendarium mamy kilka odczytów makroekonomicznych. Ze Strefy Euro poznamy bilans płatniczy, z USA liczbę nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, indeks Fed z Filadelfii, a z naszego kraju Wskaźnik Dobrobytu wg BIEC, produkcję przemysłową i budowlano-montażową oraz ceny produkcji, pojawi się również protokół z ostatniego posiedzenia RPP.

Ważne dane z naszej gospodarki

Złoty w ślad za wydarzeniami z USA nieco zyskał na wartości. Dolar kosztuje 3,0699 PLN, zaś euro 4,1625 PLN. Tak jak wspomniałem powyżej dziś Główny Urząd Statystyczny przedstawi dynamikę produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej za wrzesień. Równocześnie poznamy zmianę cen w obu tych obszarach. Dane na temat produkcji przemysłowej to jedne z ważniejszych informacji makroekonomicznych dotyczących krajowej gospodarki, w przypadku lepszych odczytów złoty może jeszcze nieco zyskać na wartości, jednak trzeba mieć na uwadze, że nasza waluta w tej chwili i tak jest bardzo mocna.

Warto dodać, że również dziś przedstawiony zostanie protokół z ostatniego posiedzenia RPP. Dowiemy się, jak RPP zapatruje się na aktualną sytuację gospodarczą i jakie nastroje panują w tym gremium, jeśli chodzi o politykę monetarną.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz