Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Joanna Pluta
|

Konsolidacja notowań złotego

0
Podziel się

W czasie dzisiejszej sesji zarówno na krajowym, jak i na międzynarodowym rynku walutowym panowała niewielka zmienność.

Konsolidacja notowań złotego
bEgTVFud

Na początku sesji złoty umacniał się względem głównych walut - notowania EUR/PLN zeszły z poziomu 4,4730 w okolice 4,4100, kurs USD/PLN natomiast zniżkował z 3,5100 do 3,4600. W następnych godzinach jednak polska waluta znowu zaczęła się osłabiać i ostatecznie zakończyła dzień na poziomie 3,4800 względem dolara oraz 4,4600 w stosunku do euro.
Większą utratę wartość do USD powstrzymało odbicie w notowaniach eurodolara. Kurs EUR/USD zdołał bowiem odbić się od wsparcia na poziomie 1,2700, co poskutkowało wzrostem w okolice 1,2800.

Złoty może po raz kolejny spróbować umocnić się w czasie jutrzejszej sesji. Długotrwała korekta jest jednak mało prawdopodobna, ponieważ nastroje na rynku są wciąż bardzo pesymistyczne. Ewentualne odreagowanie miałoby zatem jedynie techniczny charakter i byłoby możliwe w wyniku osiągnięcia przez kurs złotego istotnych oporów osłabienia - 3,5000 na parze USD/PLN, 4,5000 w notowaniach EUR/PLN oraz 3,0000 w przypadku CHF/PLN.

Złotego w najbliższych dniach może również wspierać aukcja obligacji, jaka zostanie przeprowadzona w środę - w ramach przetargu zostaną zaoferowane obligacje o łącznej wartości 2,8 - 3,8 mld zł. Jak pokazał przykład styczniowego przetargu, nawet w czasie spekulacji związanych z rozliczaniem opcji walutowych, aukcja obligacji zdołała doprowadzić do nawet krótkotrwałego umocnienia polskiej waluty.

bEgTVFuf

ZOBACZ TAKŻE:

bEgTVFuG
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)