Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korekcyjne spadki na EUR/USD

0
Podziel się

Pierwsza sesja kolejnego tygodnia nie była zbyt emocjonująca. Na początku inwestorzy pozostawali jeszcze pod wpływem piątkowych danych z USA, przez co waluta amerykańska była pod niewielką presją.

Korekcyjne spadki na EUR/USD
bDyCXvQR

Jednak im bliżej końca sesji europejskiej, tym podaż wspólnej waluty rosła, a kurs EUR/USD oddalał się od poziomu 1,33. Na rynek nie napływały żadne istotne dane makro, ani ważne wypowiedzi, co ułatwiało inwestorom wywołanie niewielkiej korekty. Ostatecznie przed godziną 16:00 kurs znajdował się w pobliżu poziom 1,3240, a sesja amerykańska zapowiadała się w podobnym stylu.

Niewielkie osłabienie wobec dolara

Podobnie jak w ostatnich dniach, również i dzisiaj pary złotowe zachowywały się mieszanie. Tym razem jednak to kurs USD/PLN notował niewielkie wzrosty, a para EUR/PLN przesunęła się nieznacznie niżej. Relatywnie spokojny przebieg sesji na głównej parze walutowej sprzyjał uspokojeniu na parach złotowych, tym bardziej, że z polskiej gospodarki również nie napłynęły żadne ważne informacje.

Na złotego cały czas mają wpływ nastroje inwestorów zagranicznych, co w chwili obecnej nie faworyzuje wyłącznie jednej ze stron. Pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/PLN wynosił 3,9810, a USD/PLN 3,0060.

bDyCXvQT
bDyCXvRu
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)