Notowania

dziś w money
17.08.2009 10:27

Korekta na na złotym rozpoczęta? Już traci na wartości

Od północy nasza waluta osłabła z 4,14 do 4,19 zł za euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Początek tego tygodnia rozpoczął się nienajlepiej na rynkach akcji. Obrona oporów powinna tym razem przyczynić się do silniejszego ruchu korekcyjnego na zagranicznych giełdach. *

To z kolei powinno umocnić walutę amerykańską, która pozostawała w silnym trendzie spadkowym w ostatnim czasie. Wskazywałaby na to sytuacja techniczna na wykresie dziennym indeksu dolarowego, gdzie widzimy ukształtowaną już pięciofalową strukturę spadkową. W takiej sytuacji pod presją mogą pozostawać waluty rynków wschodzących, w tym złoty.

Uwaga inwestorów powinna być skupiona w tym tygodniu przede wszystkim na danych z rynku nieruchomości z USA, a także filadelfijskim i nowojorskim indeksie obrazujących aktywność w sektorze wytwórczym. Poznamy również amerykański indeks wskaźników wyprzedzających, a także wstępne dane na temat indeksów PMI z sektora usługowego i przemysłowego. Z Polski najistotniejsze będą dane z rynku pracy, a także produkcja przemysłowa.

*EURPLN *Początek tego tygodnia rozpoczął się słabiej dla złotego. Pogorszenie nastrojów na światowych giełdach, a także obrona istotnego wsparcia w rejonie 4,05-4,06 stwarza szansę na test ostatniego maksimum lokalnego w okolicy 4,21 i ruch wzrostowy na EURPLN w stref ę oporu 4,2540-4,2600, gdzie przebiega 38,2 proc. zniesienia fib całości fali spadkowej z poziomu 4,5767 w okolice 4,0664, a także 50 proc. zniesienie fib całości ostatniej fali spadkowej na wykresie dziennym z poziomu 4,4421. Pogłębienie korekty na rynkach akcji powinno sprzyjać realizacji takiego scenariusza.

*EURUSD *Eurodolar w dalszym ciągu utrzymuje się powyżej dolnego ograniczenia szerszego zakresu wahań, które wyznacza silne wsparcie w rejonie 1,4000. Wzrost awersji do ryzyka wywołany słabszymi piątkowymi danymi na temat nastrojów konsumentów powinien przyczynić się do spadku eurodolara w okolice wspomnianego wsparcia. Ponadto para obroniła w piątek opór w postaci 61,8 proc. zniesienia fib całości fali spadkowej z poziomu 1,4447. W centrum uwagi pozostaną dane z USA.

*GBPUSD *Spadki na rynkach akcji sprzyjają umocnieniu dalszemu umocnieniu dolara w stosunku do GBP. Funt już w prawie w całości zniósł ostatnia falę wzrostową ukształtowana z poziomu 1,5985. Obecnie notowania GBPUSD powinny zbliżać się w okolice wsparcia wyznaczonego przez 78,6% zniesienia fib wspomnianego ostatniego impulsu wzrostowego czyli w rejon 1,62, gdzie przebiega również linia poprowadzona po dwóch minimach z lipca i sierpnia na wykresie dziennym. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 1,6520.
*USDJPY *Słabsze zachowanie indeksu tokijskiej giełdy przyczyniło się do dalszego umocnienia waluty japońskiej. Z opublikowanych dziś danych wynika, że w II kwartale 2009 roku japońska gospodarka wzrosła o 0,9 proc., czyli mniej niż oczekiwano. Dane te zostały wykorzystane do realizacji zysków. Para USDJPY zachowuje się dość stabilnie w dniu dzisiejszym, jednak widzielibyśmy możliwość dalszych spadków w okolice wsparcia na poziomie 92,80, gdzie przebiega linia poprowadzona po minimach ze stycznia i lipca 2009r. na wykresie dziennym. Opór wyznacza rejon 96,20.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
DM IDMSA
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz