Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lekka poprawa nastrojów. Ale złoty nieznacznie traci

0
Podziel się:

Poranek na rynku walutowym okiem analityka FMCM.

Lekka poprawa nastrojów. Ale złoty nieznacznie traci
bEENrkth

Ostatnie kilkanaście godzin to lekka poprawa nastrojów na rynkach finansowych. W nocy w większości rosły indeksy w Ameryce i w Azji. Z kolei główna para walutowa po wczorajszym dotarciu niemal do poziomu 1,3950, obecnie lekko zniżkuje, a jej kurs wynosi 1,3914.

Za poprawą nastrojów stoi lekka normalizacja sytuacji na półwyspie krymskim, jednak nadal atmosfera jest tam bardzo napięta i należy zachować ostrożność w wypadku inwestycji w bardziej ryzykowne aktywa. Nieco światła na całą sprawę może rzucić dzisiejsza konferencja z udziałem prezydenta Rosji. Warto dodać, że rynkom może również ciążyć jutrzejsza decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych i programu QE.

Podczas dzisiejszej sesji mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Ze Strefy Euro poznamy odczyt na temat bilansu handlu zagranicznego (styczeń). Z Niemiec pojawi się indeks instytutu ZEW (marzec). Popołudniu czekają nas z kolei dane z USA, poznamy inflację CPI, pozwolenia na budowę domów i liczbę rozpoczętych budów domów. Wszystko to będą dane dotyczącego lutego. Ponadto zza oceanu pojawią się informacje na temat napływu kapitałów do USA.

bEENrktj

Złoty nieznacznie traci

Nasza waluta po nocnym okresie stabilizacji rozpoczyna dzisiejszą sesję od lekkiego osłabienia. Dolar kosztuje 3,0427 PLN, zaś euro jest wyceniane na 4,2325 PLN. Podczas dzisiejszego dnia mamy kilka figur z naszego kraju, poznamy przeciętne wynagrodzenie, a także zatrudnienie w przedsiębiorstwach (luty).

bEENrktK
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)