Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lekka poprawa nastrojów. Złoty mocniejszy

0
Podziel się

Dzisiejsza sesja, pomimo bardzo ubogiego kalendarza makroekonomicznego, była dość interesująca i przebiegała we wzrostowym tonie.

Lekka poprawa nastrojów. Złoty mocniejszy
bEpNSWSt

Za powyższy stan rzeczy odpowiada zwykle niezbyt istotny dla rynku indeks Sentix za wrzesień, który wypadł znacznie powyżej prognoz. Odczytano 6,5 pkt., spodziewano się zaś -2,8 pkt. a poprzednio notowano -4,9 pkt. 6,5 pkt. to najwyższy poziom od 2011 roku. Obecnie wartość pary EUR/USD wynosi 1,3217, a kolejne godziny powinny nam upłynąć na lekkim odreagowaniu po dzisiejszych wzrostach. Dodajmy, że mocnym oporem jest obecnie poziom 1,3225.

Na rynku wciąż krążą spekulacje nt. temat tego czy, a jeśli tak, to o ile FED ograniczy skup aktywów na przyszłotygodniowym posiedzeniu (17-18 września). Naszym zdaniem Rezerwa Federalna zdecyduje się (pomimo nieco gorszych danych z amerykańskiego rynku pracy) na ograniczenie skupu aktywów o około 10 mld USD. Poza tym czekamy na najnowsze informacje z USA ws. możliwej interwencji w Syrii.

Złoty zyskał na wartości

W ślad za korzystnymi kwotowaniami pary EUR/USD umocnił się i polski złoty. Dolar obecnie kosztuje 3,2304 PLN, zaś euro 4,2695 PLN. Technika sugeruje, że kolejne godziny powinny nam upłynąć na lekkim spadku wartości złotego. Dodajmy, że w kolejnych dniach inwestorzy nieco przymkną oko na wewnętrze sprawy w naszym kraju (m.in. OFE)
i skupią się na problemach zewnętrznych, czyli wspomnianej możliwej interwencji w Syrii oraz przyszłotygodniowym posiedzeniu FED.

bEpNSWSW
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)