Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Fronc
|

Lekkie odbicie w notowaniach eurodolara

0
Podziel się:

Obserwowany od około tygodnia spadek kursu EUR/USD został dziś zahamowany. Wzrosty na giełdach w Europie są oznaką malejącej awersji inwestorów do ryzyka, co może oznaczać spadek popytu na dolara oraz jena.

Lekkie odbicie w notowaniach eurodolara
bETeHyKt

*Obserwowany od około tygodnia spadek kursu EUR/USD został dziś zahamowany. Wzrosty na giełdach w Europie są oznaką malejącej awersji inwestorów do ryzyka, co może oznaczać spadek popytu na dolara oraz jena. *

Na początku dzisiejszego dnia jen umacniał się m.in. dzięki zniżkującemu indeksowi MSCI, wskazującemu na spadek aktywności inwestorów na globalnym rynku finansowym. Również amerykańska waluta zyskiwała w początkowej fazie notowań na fali spekulacji, że podczas dzisiejszego spotkania ministrów finansów Eurolandu w Brukseli, zostaną zaprezentowane negatywne perspektywy co do tempa wychodzenia strefy euro z kryzysu.

W dalszej części notowań sytuacja uległa zmianie, gdyż wspólna waluta zaczęła się umacniać względem dolara oraz jena. Wpływ na to oprócz zwyżek na europejskich parkietach miał również odczyt danych na temat zamówień w przemyśle niemieckim. Wzrosły one w maju o 4,4% m/m wobec zwyżki o 0,1% m/m po korekcie w kwietniu. Informacje te okazały się znacząco lepsze od oczekiwań, gdyż rynek prognozował wzrost o 0,5% m/m.

bETeHyKv

Ze względu na brak danych z krajowej gospodarki notowania złotego podczas dzisiejszej sesji znajdowały się głównie pod wpływem wydarzeń za granicą. Notowania EUR/PLN w dalszym ciągu poruszały się w przedziale wahań 4,3500-4,4000. Około godziny 16.00 kurs tej pary walutowej zbliżył się do poziomu 4,3900. W przypadku notowań USD/PLN obserwować można było dziś ruch w przedziale 3,1000-3,1500. Złoty broni się przed deprecjacją, chcąc zachować wzrost wartości z poprzedniego tygodnia, jednak przy obecnej sytuacji rynkowej może być to trudne.

bETeHyKW
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)