Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
14.05.2009 17:36

Lekkie osłabienie złotego

Złoty, reagując na zmianę nastrojów na globalnych rynkach, dziś lekko osłabił się do głównych walut.

Podziel się
Dodaj komentarz

Złoty, reagując na zmianę nastrojów na globalnych rynkach, dziś lekko osłabił się do głównych walut. O godzinie 17:13 kurs USD/PLN testował poziom 3,2801 zł, natomiast EUR/PLN 4,4693 zł. Oznacza to odpowiednio wzrost o 0,8 i 1,6 grosza w stosunku do poziomów ze środowego zamknięcia.

Polska waluta nie zareagowała na opublikowane dziś przez Główny Urząd Statystyczny, zaskakujące dane o cenach towarów i usług konsumpcyjnych (inflacja CPI). W kwietniu inflacja CPI wzrosła z 3,6 proc. do 4, proc. w relacji rocznej, tymczasem rynek oczekiwał odczytu na poziomie 3,8 proc. Takie dane, nawet jeżeli przyjąć, że kwietniowy skok inflacji jest tylko przejściowy, odsuwają nieco w czasie w czasie kolejną obniżkę stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.

W piątek, pomimo zaplanowanej publikacji danych o marcowym saldzie na rachunku obrotów bieżących Polski, złoty wciąż będzie pozostawał pod wyłącznym wpływem sytuacji na rynkach akcji i notowań EUR/USD (inne impulsy, będą jedynie ten wpływ moderować). Tym samym, losy jutrzejszego dnia, tak naprawdę mogą rozstrzygnąć się dziś na Wall Street. Zdecydowane odreagowanie wczorajszych spadków w USA, stanie się impulsem do podobnego odbicia na azjatyckich i europejskich parkietach. A więc stanie się impulsem do wzmocnienia złotego. I odwrotnie.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz