Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lekkie umocnienie złotego

0
Podziel się

Wtorkowe przedpołudnie przynosi lekkie umocnienie złotego. O godzinie 10:11 kurs USD/PLN testował poziom 2,8689 zł, spadając o 0,7 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Kurs EUR/PLN, po spadku o 0,6 gr, testował poziom 3,8722 zł.

Lekkie umocnienie złotego
bDAxZHdx

Pozytywny wpływ na notowania polskiej waluty mają utrzymujące się dobre nastroje na rynkach finansowych oraz perspektywa dalszego umocnienia euro w relacji do dolara, po tym jak rano została naruszona bariera 1,3490 dolara, którą tworzył na wykresie dziennym EUR/USD dołek z połowy lutego br. Oba wymienione czynnik, na które potencjalny wpływ mogą mieć publikowane po południu dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych (indeksy S&P/Case-Shiller i Conference Board), będą do końca dnia mieć decydujący wpływ na notowania złotego. Przy czym wpływ zachowania EUR/USD będzie decydujący.

We wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Rynek nie oczekuje zmiany stóp procentowych (obecnie stopa referencyjna kształtuje się na poziomie 3,5 proc.), zakładając że taka decyzja najwcześniej będzie mieć miejsce we wrześniu. Posiedzenie Rady pozwoli jednak odpowiedzieć na dwa istotne pytania. Czy faktycznie pierwsza podwyżka kosztu pieniądza będzie mieć miejsce zaraz po wakacjach? I ile zysku Narodowego Banku Polskiego trafi do budżetu? Dlatego wyniki posiedzenia mogą mieć wpływ na rynek walutowy.

bDAxZHdz
bDAxZHea
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)