Notowania

komentarze walutowe
15.10.2013 16:40

Lepsze dane z Europy. Dolar zyskuje

Dolar zanotował dziś wzrost do większości walut. W tej chwili na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem jest poziom w okolicach 1,3540.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej przebiegała w mocno spadkowym tonie. O ile jeszcze rano byliśmy na poziomach rzędu 1,356 to obecna wartość eurodolara wynosi 1,3495.

Warto dodać, że dolar zanotował dziś wzrost do większości walut. W tej chwili na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem jest poziom w okolicach 1,3540.

Za powyższym stanem rzeczy stoi zbliżające się porozumienie za oceanem, które sprzyjałoby dalszemu umocnieniu dolara. Warto dodać, że na dziś zaplanowane są jeszcze kolejne negocjacje w Kongresie. Co ciekawe przed znaczącym osłabieniem euro wobec dolara wspólnej walucie nie pomógł nawet zdecydowanie lepszy od prognoz odczyt indeksu Instytutu ZEW z Niemiec, który obrazuje nastroje wśród inwestorów i analityków w odniesieniu do sytuacji gospodarczej Niemiec. Wskaźnik ten nieoczekiwanie wzrósł do poziomu 52,8 pkt., natomiast konsensus rynkowy zakładał wzrost do 49,6 pkt. Takie wydawałoby się dość irracjonalne zachowanie tej pary może świadczyć o zmianie sentymentu i dalszej aprecjacji waluty amerykańskiej.

Inflacja niemal bez zmian

Najważniejszym odczytem z naszego kraju był dziś odczyt wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych, czyli popularna inflacja konsumencka. Dane te jednak nie zaskoczyły i wypadły niemal zgodnie z prognozą, nie spowodowały również większego ruchu na parach złotowych. W ślad za kwotowaniami na głównej parze walutowej złoty stracił dziś względem dolara, który wyceniany jest obecnie na 3,0930 PLN. Para EUR/PLN straciła dziś nieco na wartości, a jej kurs wynosi 4,1733 PLN.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz