Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lepsze dane z rynku nieruchomości umocniły dolara

0
Podziel się:

Wtorek na rynku walutowym przyniósł umocnienie waluty amerykańskiej. Rano po zejściu poniżej 1,58 kurs eurodolara zatrzymał się dopiero w okolicach 1,5740.

Lepsze dane z rynku nieruchomości umocniły dolara

Wtorek na rynku walutowym przyniósł umocnienie waluty amerykańskiej. Rano po zejściu poniżej 1,58 kurs eurodolara zatrzymał się dopiero w okolicach 1,5740.

Do publikacji pierwszych danych makroekonomicznych o godz 15:00 panował spokój. Kurs eurodolara oscylował przy poziomie 1,5750 i zmienność przypominała tę na warszawskim parkiecie giełdowym. Tam już drugi dzień z rzędu WIG20 poruszał się w zakresie kilku punktów. Dolar w relacji do jena testował dziś poziom 104,00 i nieco słabsze informacje o cenach domów nie przyniosły pogorszenia nastrojów. Publikacja indeksu cen domów CaseShiller o godz 15:00 pokazała ich spadek w marcu o 2,2 proc przy prognozach mówiących o spadku o 2,0 proc. W ujęciu rocznym ceny spadły o 14,4 proc, co jest największym spadkiem w dwudziestoletniej historii tych indeksów. Po tych danych doszło do dalszego umocnienia waluty amerykańskiej. EUR/USD ustabilizował się przy poziomie 1,5720, a ruch ten doprowadził do przeceny na rynku surowców.

Cena baryłki ropy naftowej spadła prawie 4 dolary, a cena złota zniżkowała do 905 dolarów za uncję. O godz 16:00 poznaliśmy kolejne dane, tym razem były to indeks zaufania konsumentów Conference Board oraz sprzedaż nowych domów. Ten pierwszy wyniósł 57,2 pkt co było gorszym od oczekiwań oraz najniższą wartością od piętnastu lat. Ważniejsze dla rynku okazały się dane z rynku nieruchomości, gdzie w kwietniu sprzedaż domów na rynku pierwotnym wzrosła o 3,3 proc (w marcu spadła o 8,5 proc). Eurodolar w reakcji na te informacje spadł poniżej poziomu 1,5710, a na giełdach obserwowaliśmy ocieplenie sentymentu.

Wraz ze spadkiem eurodolara doszło do osłabienia naszej waluty, jednak proces ten został szybko zatrzymany. Para EUR/PLN nie zdołała wyjść powyżej 3,40 i sesję kończyła w pobliżu poziomu 3,3950. Para USD/PLN wzrosła dziś do 2,16 i notowania ustabilizowały się na tym poziomie. Małe zmiany na naszym rynku wynikają po części z oczekiwania na jutrzejsze dane o sprzedaży detalicznej oraz komunikat Rady Polityki Pieniężnej.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)