Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
07.03.2013 16:35

Mario Draghi trzęsie walutami. Co z kwotowaniami złotego?

Dzisiejszą sesje na głównej parze walutowej można podzielić na dwie części. Pierwsza przebiegała dość sennie poniżej poziomu 1,30. Rynek wyczekiwał do godziny 13:45, kiedy to mieliśmy poznać decyzję ECB ws. stóp procentowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejszą sesje na głównej parze walutowej można podzielić na dwie części. Pierwsza przebiegała dość sennie poniżej poziomu 1,30. Rynek wyczekiwał do godziny 13:45, kiedy to mieliśmy poznać decyzję ECB w sprawie stóp procentowych.

Zgodnie z prognozami rynkowymi, stopy procentowe zostały utrzymane na niezmienionym poziomie, tj. 0,75 proc. Jednak ważniejsza od samej decyzji miała być konferencja prasowa po posiedzeniu ECB i tak rzeczywiście się stało. Po słowach Mario Draghiego kurs głównej pary wystrzelił do góry i docierając do poziomu 1,3103. Po tak dynamicznym umocnieniu zapewne w najbliższych kilkunastu godzinach będziemy świadkami odreagowania.

Co do samej konferencji, to Mario Draghi mówił m.in. o tym, że rozważana była możliwość obniżenia stóp procentowych przez EBC, prócz tego przedstawił standardowe przewidywania na temat sytuacji gospodarczej. Powtórzył mianowicie teorię o ciężkim pierwszym kwartale, względnie półroczu, po którym ma przyjść okres ożywienia.

Złoty mocniejszy

Z racji, że podczas dzisiejszej sesji nie mieliśmy odczytów z rodzimego rynku złoty był uzależniony od nastrojów globalnych oraz kwotowania głównej pary walutowej. Tak jak wspomniałem powyżej (w przypadku głównej pary walutowej), złoty przez pierwszą część sesji zachowywał się dość stabilnie.

Jednak około godziny 14:30 w ślad za kwotowaniami głównej pary walutowej, która po słowach prezesa ECB zaczęła się kierować na północ, złoty zaczął mocno zyskiwać na wartości, szczególnie w przypadku pary USD/PLN.

Po tak mocnym umocnieniu w następnych godzinach będziemy zapewne świadkami odreagowania i spadku wartości złotego. Nasza waluta obecnie jest wyceniany na 3,1630 PLN jeśli mówimy o parze USD/PLN i 4,1461 PLN.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz