Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
23.11.2009 16:15

Mocny początek tygodnia dla złotego

Dzisiejszy dzień przyniósł inwestorom jedynie chwilowo większą zmienność.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeszcze pod koniec sesji azjatyckiej, czyli na samym początku europejskiej, główna para notowała wyraźny wzrost. Niestety po dotarciu w okolice bariery 1,50 kurs zawrócił i przez większość dnia utrzymywał się nieco ponad poziomem 1,4950. Dopiero ostatnia faza sesji europejskiej charakteryzowała się ponownie większymi zmianami, choć również wtedy nie udało się pokonać 1,50.

Rano na rynek napłynęły wstępne dane o indeksach aktywności gospodarczej w sektorach produkcyjnym i usługowym Strefy Euro. W pierwszym przypadku aktualny odczyt okazał się być nieznacznie poniżej oczekiwań, a w drugim nieznacznie powyżej, dlatego całościowo dane te nie miały wpływu na zachowanie inwestorów. Z kolei popołudniowe dane z amerykańskiego rynku nieruchomości wypadły lepiej niż prognozowano, dlatego ostatecznie tuż po godzinie 16:00 kurs EUR/USD wynosił 1,4990.

Pozytywne nastroje na złotym

Zdecydowane odbicie pary EUR/USD przyczyniło się dziś do wyraźnego umocnienia polskiej waluty. Przebieg notowań był zbliżony do tego na całym rynku walutowym. Największa część ruchu miała miejsce z samego rana, a kolejne godziny to stabilizacja wokół 4,12 na EUR/PLN i 2,7450 na USD/PLN. Jednak nieco ciekawsza końcówka sesji europejskiej również na tych parach przyniosła kontynuację ruchu porannego, a ostatnia dzisiejsza publikacja temu sprzyjała. Po godzinie 16:00 kurs EUR/PLN wynosił 4,1130, a USD/PLN 2,7433.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz