Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Kwiecień
Przemysław Kwiecień
|

Moody’s wkracza do akcji

0
Podziel się

Pozytywna reakcja na ogłoszenie rozmów w sprawie pomocy dla Irlandii nie trwała długo a nerwowość na rynku powróciła szybciej niż można było się spodziewać.

Moody’s wkracza do akcji
bEifVhcl

Nie bez znaczenia była wypowiedź przedstawiciela agencji Moody's, który zapowiedział możliwość skokowej obniżki ratingu dla Irlandii. Dziś dane makroekonomiczne po obydwu stronach oceanu i decyzja ws. stóp w Polsce.

EURUSD – poprawa nie trwała długo

Jedną z przyczyn zwrotu sytuacji na EURUSD w dniu wczorajszym była niewątpliwie wypowiedź przedstawiciela Moody's, który zapowiedział możliwość skokowej obniżki ratingu Irlandii. To kolejna sytuacja kiedy agencje (zwłaszcza Moody's) zbyt długo utrzymują nierealnie wysoki rating, obniżając go dopiero w sytuacji kryzysowej i tym samym zwiększając turbulencje rynkowe (i dodatkowo pogarszając sytuację emitenta!). Wczorajszy sygnał z Moody's powinien dawać do myślenia, mając na uwadze fakt, iż wiosną agencje wydatnie zwiększyły skalę kryzysu greckiego.

Tak silny zwrot w notowaniach EURUSD sugeruje, iż wzrostowe odbicie (pod rozmowy Irlandii z UE/MFW) jest już za nami. Dynamika spadków daje spore szanse na rychły test minimów z zeszłego tygodnia (1,3447), a następnie kluczowego wsparcia wyznaczonego przez sierpniowy szczyt (1,3334).

bEifVhcn

Ten poziom odgrywa tak istotną rolę, gdyż jeśli wzrosty miałyby być kontynuowane w dłuższym okresie, nie powinien zostać naruszony. Tym samym jego udany test uruchomi dodatkowy potencjał spadkowy.

W kalendarzu – *sprzedaż domów, PMI, rewizje PKB*

Wtorkowy kalendarz pełen jest publikacji danych na rynkach rozwiniętych. Wśród danych z Europy mamy przede wszystkim wstępne wskaźniki aktywności PMI dla przemysłu i usług. Dla całej strefy (publikacja o 9.58) rynek oczekuje odczytów na poziomie odpowiednio 54,4 i 53,1 pkt., czyli w obydwu przypadkach nieco niżej niż w październiku.

W USA mamy rewizję PKB (14.30, konsensus +2,4%) oraz dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym (16.00, konsensus 4,5 mln). W tym kontekście warto przypomnieć, iż dane o budowach domów za październik były bardzo słabe. W Polsce RPP zdecyduje o poziomie stóp procentowych. Choć prawdopodobieństwo podwyżki jest niezerowe, oczekujemy, iż Rada wstrzyma się z tym ruchem do przyszłego roku.

bEifVhct
bEifVhcO
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)