Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na dolarze coraz bliżej rozstrzygnięć

0
Podziel się:

Na rynku eurodolara mamy w tym tygodniu do czynienia z wahaniami w niezbyt szerokim zakresie. Wczoraj udało się popytowi sforsować linię trendu spadkowego, jak również wyjść chwilowo ponad przebitą wcześniej, roczną linię trendu wzrostowego.

EUR/USD
Na rynku eurodolara mamy w tym tygodniu do czynienia z wahaniami w niezbyt szerokim zakresie. Wczoraj udało się popytowi sforsować linię trendu spadkowego, jak również wyjść chwilowo ponad przebitą wcześniej, roczną linię trendu wzrostowego. Aktualne wahania mają zatem dość istotne znaczenie, bowiem jeśli udałoby się popytowi doprowadzić do wyznaczenia mocniejszego, wzrostowego odbicia, wówczas poziom rocznej linii trendu uznać należałoby za jedynie naruszony, co tym samym zachęciłoby kolejnych kupujących. Sygnałem pogłębienia korekty będzie przekroczenie wczorajszego wierzchołka, który wyznaczony został przy cenie 1.2628. Od dołu wsparciem jest poniedziałkowe minimum, czyli 1.2534. Jego przekroczenie kazałoby się spodziewać wyznaczenia kolejnej fali przeceny europejskiej waluty.

USD/JPY
Poniedziałkowe umocnieni dolara załamało formację trójkąta prostokątnego i obecnie doszło do ukształtowania się tu wzrostowego kanału. Jego dolne ograniczenie potwierdzone zostało już wczoraj poprzez odbicie. Dziś rano ceny ponownie próbują je sforsować. Docelowo spodziewać należałoby się wybicia z kanału dołem i zapoczątkowania korekty ostatniego trendu wzrostowego. Wsparcie znajduje się przy 107.25. Wyjście dołem kazałoby się liczyć ze spadkiem cen przynajmniej do poziomu podstawy formacji, czyli zeszłotygodniowego dołka na 106.54. Zejście niżej sugerowałoby kontynuację przeceny amerykańskiej waluty. Najbliższym oporem jest 107.77 i jego przekroczenie zaowocować powinno wzrostem cen do poziomu górnego ograniczenia kanału, które aktualnie znajduje się przy 108.60.

EUR/JPY
Ostatnia tendencja wzrostu wartości jena do dolara znajduje swoje przełożenie również na rynku eurojena. Ceny oscylują tu od początku maja w niezbyt szerokiej konsolidacji, która przybrała również kształt lekko wzrostowego kanału. Jest on jednak niezbyt wiarygodny, zatem proponowałbym się skupić na samych ograniczeniach konsolidacji, czyli zakresie 134.21 - 136.21. Wybicie z tego rejonu winno przełożyć się na dalszy ruch. Najbliższymi, docelowymi poziomami będą 161,8% wysokości aktualnego horyzontu, czyli od góry 137.50, natomiast od dołu 133.00. Biorąc jednak pod uwagę długość tej konsolidacji, można się spodziewać zdecydowanie bardziej dynamicznego ruchu po wybiciu (np. do okolic 261,8%).

GBP/USD
Sygnały krótkoterminowego wytracania trendu aprecjacji dolara widoczne są również w przypadku funta względem amerykańskiej waluty. Utworzony został tu bowiem spadkowy kanał, co tym samym sugerowałoby wybicie się cen z niego górą i zapoczątkowanie korekty ostatniego spadku. Formacja ma obecnie zakres 1.8150 - 1.8340. W przypadku wybicia górą najbliższym oporem byłby poziom zeszłotygodniowych maksimów, które znajdują się przy cenie 1.8422. Warto również zwrócić uwagę na poziom 1.8250, bowiem jest nim roczna linia trendu wzrostowego, która nadal zdaje się spełniać swoje popytowe znaczenie (jest to linia analogiczna do tej naruszonej już na eurodolarze). Wczoraj również doszło do odbicia się cen z jej poziomu. Jeśli zatem posiadacze funta chcieliby doprowadzić do wyznaczenia korekty ostatniej jego przeceny, należałoby teraz wyraźnie przekroczyć poziom 1.8350, bowiem jeśli ceny będą nadal wypełniały zakres formacji kanału spadkowego, to ponowne zejście do jego dolnego ograniczenia spowoduje już przebicie
wzrostowej linii trendu, a wówczas prawdopodobieństwo wybicia z kanału górą i zapoczątkowanie korekty ostatniego spadku znacznie spadnie.

USD/CHF
Pewne symptomy możliwej przeceny dolara widoczne są również na franku. Tutaj nie są one jednak jeszcze zbyt groźne. Wczorajszy dołek pozwolił utworzyć dolne ograniczenie dość dużego klina zwyżkującego, jednakże formacje te są zwykle wypełniane niemal do końca, co tym samym sugerowałoby teraz umocnienie dolara do poziomu 1.24, gdzie znajduje się ograniczenie górne. Dolny zakres obecnie zlokalizowany jest na poziomie 1.2265. Najbliższym oporem jest teraz cena ok. 1.2310 i wyraźne jej przebicie kazałoby się spodziewać możliwości skierowania rynku w stronę ostatnich, piątkowych wierzchołków, które wyznaczone zostały na 1.2359. Zejście pod wczorajsze minimum (1.2244) doprowadzić powinno do spadku ceny dolara w stronę dołka z zeszłego tygodnia, czyli 1.2150.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)