Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na eurodolarze wciąż krótkoterminowa stabilizacja

0
Podziel się:

Środa na rynku walutowym nie wprowadziła większych zmian w przypadku eurodolara. Nadal mamy do czynienia ze stabilizacją notowań w rejonie 1,27. Ten brak krótkoterminowego kierunku można przypisywać kalendarzowi danych makroekonomicznych.

Środa na rynku walutowym nie wprowadziła większych zmian w przypadku eurodolara. Nadal mamy do czynienia ze stabilizacją notowań w rejonie 1,27. Ten brak krótkoterminowego kierunku można przypisywać kalendarzowi danych makroekonomicznych.

Jak na razie nie było zaplanowanych ważniejszych publikacji, które miałyby szansę dać jakiś impuls. Takowego spodziewać się można bądź w przypadku piątkowych danych na temat inflacji CPI, bądź wtorkowej PPI. W środę poznamy bowiem decyzję FED w sprawie poziomu stóp procentowych, a tym samym dane te będą miały spore znaczenie. Skoro już o inflacji i stopach mowa, to warto dziś zwrócić uwagę na dane na temat CPI w Polsce. Szacunki mówią o odczycie na poziomie 1,4% w ujęciu rok do roku. Jeśli inflacja będzie nieco wyraźniej odbiegała od prognoz, może to znaleźć już swoje odzwierciedlenie w notowaniach złotego. Dzisiaj poznamy także decyzję Szwajcarskiego Banku Centralnego w sprawie zmiany stóp procentowych. Oczekuje się, że cena szwajcarskiej waluty zostanie podniesiona o kolejnych 25pb, czyli do poziomu 1,75%. Jeśli chodzi o dzisiejsze publikacje danych makroekonomicznych z USA, to mamy w planie tradycyjnie cotygodniowe dane na temat ilości nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych (prog. 315k). O 14:30
poznamy również dane na temat sierpniowej sprzedaży detalicznej (prog. -0,2%, a bez uwzględniania samochodów +0,3%) oraz cen w imporcie oraz eksporcie. Na 16:00 zaplanowano jeszcze zapasy w firmach (prog. 0,5%). Z powyższych publikacji wpływu na rynek spodziewać można się jedynie ze strony danych o sprzedaży detalicznej (oczywiście przy założeniu, że będą istotnie odbiegały od prognoz).

EUR/USD

Wczorajsze wahania w zasadzie nadal niewiele zmieniają na parze eurodolara, czyli wciąż krótkoterminowi posiadacze amerykańskiej waluty mają większe szanse na sukces. Jeśli spojrzymy na wahania na przestrzeni ostatnich dni, to ich amplituda wyraźnie się zmniejsza, co w tym układzie pozwoliło również na ukształtowanie formacji trójkąta symetrycznego. Biorąc pod uwagę fakt, że poprzedzony jest on nieco bardziej wyraźną falą spadkową (aprecjacji dolara), większe prawdopodobieństwo należałoby przypisywać wybiciu z niego dołem i kontynuacji umacniania się amerykańskiej waluty.

USD/JPY

Nadal przewaga posiadaczy dolara widoczna jest na parze względem jena japońskiego. Kurs oscyluje tu w rejonie maksimów całej zwyżki z ostatnich dni. Jeśli udałoby się trwale sforsować okolice 118,00, wówczas byłby to kolejny sygnał poprawy sytuacji posiadaczy dolara. Można jednak zakładać, że dobrym impulsem do tego byłoby np. wybicie eurodolara dołem ze wspomnianego trójkąta symetrycznego. Tutaj wsparciem jest obecnie poziom 117,00 i jeśli aktualna, krótkoterminowa fala wzrostowa miałaby być kontynuowana, to rynek nie powinien zasadniczo poniżej tego poziomu zejść.

EUR/JPY

Przewaga strony popytowej widoczna jest również na eurojenie. Po poniedziałkowej zwyżce kurs nadal trzyma się stosunkowo wysoko. Jak na razie nie udało się stronie podażowej w ramach korekty doprowadzić do zejścia kursu poniżej poziomu przełamanej wcześniej, około 1,5-tygodniowej linii trendu spadkowego, która aktualnie znajduje się w rejonie 149,00. Jeśli chodzi o opory, to za takowy należałoby uznać poziom 149,80.

GBP/USD

Interesująca sytuacja ma obecnie miejsce na funcie względem amerykańskiej waluty. O ile konsolidacja w kształcie trójkąta na eurodolarze mogłaby sugerować lepszą kondycję posiadaczy dolara, o tyle w przypadku tej pary doszło do ukształtowania formacji odwróconej głowy z ramionami, co z kolei stanowi zapowiedź osłabienia dolara. Za linię szyi można by tu przyjąć poziom 1,8777. Trwałe wyjście powyżej tej bariery poprawiałoby sytuację długich pozycji. Jeśli chodzi o wsparcie, to najbliższego należałoby się obecnie doszukiwać przy cenie 1,8707, a niżej również 1,8605.

USD/CHF

Sytuacja dolara nadal pozostaje korzystna względem szwajcarskiej waluty. Na przestrzeni miesiąca można tu mówić o wzrostowym kanale. Wczorajszy dzień doprowadził do ponownego przetestowania jego górnego ograniczenia. Można więc tym samym zakładać, że o wyczerpywaniu krótkoterminowej fali popytu na amerykańską walutę będzie można mówić w przypadku zejścia kursu pod poziom wsparcia w postaci ograniczenia dolnego (miesięczna linia trendu wzrostowego o czterech punktach stycznych), które znajduje się obecnie przy cenie 1,2450. Póki kurs trzyma się w zakresie kanału, nadal większe prawdopodobieństwo przypisywać należałoby aprecjacji amerykańskiej waluty.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)