Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
22.08.2005 10:39

Na rynku złotego bez większych emocji

Bieżący tydzień rozpoczęliśmy bez większych emocji blisko poziomów z piątkowego zamknięcia. O godzinie 9:00 wspólna waluta wyceniana była na 4.0350 zł, za dolara płacono 3.31 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Siła naszej waluty mierzona odchyleniem od parytetu wyniosła 13.5% po jego mocnej stronie.

Dzisiejsza sesja nie przyniesie informacji, które w istotny sposób mogłyby wpłynąć na sytuację na rynku, dopiero jutro poznamy bardzo ważne w świetle zbliżającego się posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej dane o sprzedaży detalicznej w lipcu. Również na rynkach światowym dzisiejszy dzień zapowiada się na spokojny, stąd wpływ tego czynnika na przebieg notowań złotego nie powinien być znaczny.

Technika pokazuje jednak, iż dzisiejsza sesja wcale nie musi należeć do nudnych. Zeszły tydzień przyniósł wyraźne osłabienie dynamiki trendu spadkowego na rynku krajowym. Kurs EURPLN nie zdołał pokonać psychologicznej bariery przy poziomie 4.0 zł., natomiast dynamiczne umocnienie dolara na światowych rynkach przyniosło efekt w postaci opuszczenia przez kurs USDPLN kanału trendu spadkowego i naruszenia poziomu wsparcia przy 3.31. Jeżeli podobny sygnał odnotujemy na rynku wspólnej waluty, co wiąże się z przełamaniem oporu przy cenie 4.06 najbliższy tydzień złoty może zakończyć wyraźnie na minusie.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz