Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Negocjacje trwają. Złoty lekko traci

0
Podziel się

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkiego spadku wartości złotego. Dolar kosztuje 3,0864 PLN, euro zaś wyceniane jest na 4,1854 PLN.

Negocjacje trwają. Złoty lekko traci
bErkdBFh

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej rozpoczyna się od stabilizacji notowań w okolicach poziomu 1,3567. Na gruncie analizy technicznej wczorajsze wybicie zostało zanegowane, a w tej chwili najbliższym oporem są okolice 1,36, wsparciem natomiast 1,3540.

Dziś w kalendarium mamy kilka odczytów makroekonomicznych. Najważniejszymi z nich będą indeks instytutu ZEW z Niemiec za październik, indeks NY Empire State z USA również za październik oraz wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (wrzesień) oraz Wskaźnik Przyszłej Inflacji wg BIEC (wrzesień) z Polski. Jednak podobnie jak w dniach poprzednich w centrum uwagi będą doniesienia z USA, gdzie politycy negocjują porozumienie w sprawie budżetu i limitu długu.

Najnowsze doniesienia mówią o kompromisie zakładającym finansowanie rządu do połowy stycznia i podwyższenie limitu długu do połowy lutego przyszłego roku. Pamiętajmy również, że 17 października (według Sekretarza Skarbu USA) osiągnięty zostanie obowiązujący limit zadłużenia - 16,7 bln USD. Z racji zbliżającej się tej daty możliwa jest większa nerwowość na rynkach i mogą być wyprzedawane bardziej ryzykowne aktywa.

bErkdBFj

Słabszy początek złotego

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od lekkiego spadku wartości złotego. Dolar kosztuje 3,0864 PLN, euro zaś wyceniane jest na 4,1854 PLN. Dziś również mamy dwa odczyty z naszego kraju, wspomniany wyżej wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych oraz Wskaźnik Przyszłej Inflacji wg BIEC, jednak będą to dane o ograniczonym znaczeniu i kupujący złotego skupią się na doniesieniach z szerokiego rynku.

bErkdBFK
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)