Notowania

dziś w money
05.02.2010 17:39

Niejednoznaczne dane z rynku pracy USA

Po wczorajszych silnych spadkach w notowaniach eurodolara, dzisiejszą sesję kurs tej pary walutowej rozpoczął w okolicach poziomu 1,3700.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do godziny 14.30 notowania EUR/USD przebiegały stabilnie, natomiast po publikacji oficjalnych danych Departamentu Pracy USA na rynku nastąpił wzrost zmienności. Publikacja okazała się dość niejednoznaczna, co było także widoczne po reakcji rynku. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym w grudniu spadło o 20 tys. podczas, gdy oczekiwano wzrostu o 5 tys. Poprzedni odczyt za grudzień został zrewidowany z poziomu -85 tys. do -150 tys. Pozytywnie zaskoczył odczyt stopy bezrobocia, która spadła do poziomu 9,7 procent. Po wstępnym przetrawieniu danych przez rynek eurodolar w okolicach godziny 16.30 zszedł do poziomu 1,3650 i w dalszym ciągu wykazuje potencjał do kontynuacji spadków.

Po dwudniowym osłabieniu złotego, dziś notowania krajowej waluty względem euro oraz dolara zmagały się z istotnymi poziomami oporów. Kurs EUR/PLN zbliżył się do linii trendu spadkowego rozpoczętego w lutym 2009 roku. Jest to silny poziom oporu, który do tej pory skutecznie ograniczał zwyżkę kursu tej pary walutowej. Przebicie poziomu 4,10 byłoby zatem sygnałem do wzrostów, jednak dzisiejsze próby jego pokonania nie zakończyły się póki co sukcesem. Z kolei notowania USD/PLN testują silny poziom oporu 3,00, którego przekroczenie otwierałoby drogę do zwyżki nawet w okolice 3,15. Jednak podobnie jak w przypadku notowań EUR/PLN opór ten jest skutecznie broniony.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz