Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
12.06.2009 09:50

Niepewności ciąg dalszy

Na głównej parze walutowej ostatnie kilka sesji odznaczały się sporą zmiennością i w pewnym sensie niezdecydowaniem inwestorów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obserwowaliśmy zarówno znaczące spadki jak i wzrosty, czemu sprzyjał brak większej liczby ważnych publikacji makro. Mimo wszystko wydaje się, że to byki zyskują przewagę na rynku, dzięki czemu są nadzieje na kontynuację wzrostów. Aktualnie kurs EUR/USD znajduje się tuż nad poziomem 1,41.

Powolna aprecjacja złotego

Na parach złotówkowych od kilku dni sytuacja jest bardzo podobna. W ciągu dnia pojawiają się wahania głównie ukierunkowane na spadek wartości naszej waluty, a po południu kursy przesuwają się na niższe poziomy. Jednak ogólnie widać, że stopniowo przeważa popyt na złotego, dzięki czemu dziś rano kurs USD/PLN wynosi 3,1558, a EUR/PLN 4,4520.

Nastroje konsumentów z USA

W ostatnim dniu tego tygodnia poznamy dwie nowe wiadomości makro. Pierwsza z nich pojawi się o godzinie 11:00 i będzie dotyczyła dynamiki produkcji przemysłowej w Strefie Euro.

Rynek oczekuje, że wyniesie ona -20,2% r/r, czyli dokładnie tyle samo co miesiąc temu. Ponadto na godzinę 15:55 zaplanowano publikację danych dotyczących indeksu nastrojów konsumentów wg Uniwersytetu Michigan. Prognozy wskazują na jego wzrost z 68,7 pkt. poprzednio do 69,5 pkt. obecnie.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz