Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Tomasz Regulski
|

Nieudane próby umocnienia dolara

0
Podziel się:

Podczas dzisiejszej sesji obserwowaliśmy analogiczne do wczorajszego zachowanie kursu EUR/USD. Z kolei na rynku krajowym doszło do osłabienia złotówki.

Nieudane próby umocnienia dolara

Podczas dzisiejszej sesji obserwowaliśmy analogiczne do wczorajszego zachowanie kursu EUR/USD. Z kolei na rynku krajowym doszło do osłabienia złotówki.

Po przebiciu poziomu 1,48, kurs euro względem dolara spadł do 1,4720, a następnie wszedł w fazę konsolidacji w wąskim zakresie 1,4720-1,4760. Na rynku nie pojawiły się do tej pory jednoznacznego sygnały, który mogłyby wskazać dalszy kierunek dla kursu tej pary walutowej. Po dwukrotnym wyjściu z wcześniejszego obszaru konsolidacji 1,48-1,49 należałoby oczekiwać spadku wartości euro o ok. 2 centy. Jednak w dalszym ciągu na rynek nadchodzą informacje, które wskazują na możliwość kolejnych obniżek stóp procentowych w USA, co nie pozwala dolarowi na silniejsze umocnienie.

W ostatnich godzinach poznaliśmy kilka istotnych danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych, jednak również i one nie nadały kierunku kursowi EUR/USD. Dokonano m. in. drugiego odczytu dynamiki PKB za III kwartał. Wcześniejsze szacunki wskazujące na wzrost gospodarczy w USA na poziomie 3,9% zostały skorygowane do 4,9%. Dane te świadczą o bardzo dobrym tempie rozwoju Stanów Zjednoczonych. Pochodzą one jednak z okresu, kiedy to cała gospodarka USA nie zdążyła jeszcze odczuć negatywnych skutków kryzysu na tamtejszym rynku nieruchomości oraz zawirowań w sektorze finansowym. O realnym wpływie tych czynników przekonamy się dopiero w najbliższych miesiącach. Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy również z USA dane na temat sprzedaży domów na rynku pierwotnym w październiku. Dane te nie mają jednoznacznego wydźwięku ze względu na dużą korektę wrześniowego wyniku. Biorąc pod uwagę poprawione wskazania sprzedaż domów wzrosła w październiku o 1,7% do 0,728 mln. W porównaniu jednak do danych sprzed rewizji
odnotowała ona dość znaczny spadek. W ostatnim czasie dane ze Stanów Zjednoczonych są dość często korygowane, co zdecydowanie zmniejsza ich wagę.

Na rynku krajowym obserwowaliśmy korektę wczorajszych spadków kursów USD/PLN oraz EUR/PLN. Dopóki jednak wartość euro wyrażana w złotym znajduje się poniżej poziomu 3,65 nie należy oczekiwać dalszych silniejszych wzrostów. W najbliższych dniach polska waluta będzie prawdopodobnie wykazywać tendencje do dalszego umocnienia. Niewielki wpływ na jej notowania mogą mieć jutrzejsze dane z Polski na temat dynamiki PKB w III kw. Oczekuje się, że obniżyła się ona do poziomu 5,9% z 6,7% w II kw.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)