Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niewielkie wahania na rynku złotego

0
Podziel się:

Poniedziałkowe notowania rozpoczęły się bardzo pozytywnie dla polskiej waluty. Złoty przez cały dzień stale umacniał swoją zwyżkę względem dolara oraz euro.

To mógłby być dobry dzień dla głównej pary walutowej. Jednak po kilku godzinach wzrostu wspólna waluta gwałtownym ruchem zeszła poniżej piątkowego zamknięcia i nieznacznie zaczęła tracić na wartości.

Z uwagi na brak publikacji makroekonomicznych zaplanowanych na dzień dzisiejszy można przypuszczać, że zmianę nastrojów zawdzięczamy realizacji zysków przez niektórych inwestorów, którzy obawiają się, że potencjał wzrostowy dla tej pary walutowej się wyczerpał. Kurs EUR/USD o godzinie 16.00 wynosił 1,3035.

Utrzymanie ratingu Niemiec i Wielkiej Brytanii

Na rynku nie pojawiło się zbyt dużo informacji, dlatego warto wspomnieć o komunikatach agencji ratingowych. Fitch utrzymał rating Niemiec na poziomie AAA i utrzymał perspektywę stabilną dla tego kraju, natomiast agencja Moody’s utrzymała rating Wielkiej Brytanii na poziomie AAA oraz stwierdziła, że gospodarka Wielkiej Brytanii powinna wytrzymać wyzwania gospodarcze stojące przed tym krajem.

Neutralny dzień dla złotego

Poniedziałkowe notowania rozpoczęły się bardzo pozytywnie dla polskiej waluty. Złoty przez cały dzień stale umacniał swoją zwyżkę względem dolara oraz euro. Niestety wraz z osłabieniem głównej pary walutowej, osłabła także polska waluta, która oddała prawie całą dzisiejszą zwyżkę.

Kurs USD/PLN cały czas znajduje się w pobliżu swojego silnego wsparcia na poziomie 3zł, stąd można się jeszcze spodziewać ataku na te rejony. Tuż przed zakończeniem sesji na rynek dotarła wypowiedź prezesa NBP Marka Belki, który stwierdził, że większe umocnienie polskiej waluty może być problematyczne. Na zakończenie sesji europejskiej o godzinie 16.00 kurs USD/PLN wynosił 3,0210, natomiast kurs EUR/PLN wynosił 3,9450.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)