Notowania

dziś w money
23.03.2010 16:49

Niezdecydowanie na rynku walutowym

Dzisiejsza sesja na rynku złotego miała przebieg podobny do wczorajszych notowań. W pierwszej połowie dnia złoty osłabiał się, wyciągając kurs EUR/PLN w okolice poziomu 3,9100.

Podziel się
Dodaj komentarz

Druga część sesji przyniosła jednak odreagowanie i powrót notowań tej pary walutowej w pobliże poziomów obserwowanych na otwarciu (okolice 3,8900). Również na rynku eurodolara widoczny był brak zdecydowania – EUR/USD po raz kolejny dziś testował poziom 1,3500, sesja europejska zakończyła się jednak powyżej tej wartości, w okolicach 1,3520.

Cały rynek czeka na rozpoczynający się w czwartek szczyt Unii Europejskiej. Po raz kolejny inwestorzy liczą na jakiekolwiek szczegóły w sprawie planu pomocy dla Grecji. Uczestnicy rynku przed szczytem wstrzymują się z większymi transakcjami i poważniejszymi ruchami, czego efektem jest obserwowany od dwóch dni brak zdecydowania i konsolidacja, zarówno na krajowym, jak i zagranicznym rynku walutowym. Jutro więcej zmienności na rynek mogą przynieść dane, jakie napłyną głównych gospodarek światowych oraz Polski. Z Eurolandu poznamy indeksy PMI dla przemysłu i usług, z Niemiec oprócz wskaźników PMI zostanie przedstawiony również indeks instytutu Ifo. W USA z kolei zostaną opublikowane dane o sprzedaży domów na rynku pierwotnym oraz o zmówieniach na dobra trwałego użytku. W Polsce natomiast inwestorzy zapewne zwrócą uwagę na odczyt sprzedaży detalicznej za luty (odczyt styczniowy, zaprezentowany w lutym zdecydowanie rozczarował oczekiwania).

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz