Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Notowania złotego w spokojnej atmosferze

0
Podziel się:

Wtorkowe notowania przebiegają w bardzo spokojnej atmosferze i to zarówno na rynku krajowej waluty, jak i międzynarodowym. Inwestorzy czekają na popołudniowe publikacje danych makroekonomicznych, dotyczące bilansu handlowego w USA.

USD/PLN
Wtorkowe notowania przebiegają w bardzo spokojnej atmosferze i to zarówno na rynku krajowej waluty, jak i międzynarodowym. Inwestorzy czekają na popołudniowe publikacje danych makroekonomicznych, dotyczące bilansu handlowego w USA. Wieczorem zapoznamy się również z danymi o deficycie budżetowym. Dzisiejszy dzień przebiega pod znakiem kontynuacji wzrostu wartości krajowej waluty. Nie są to jednak jakieś duże ruchy. Dolar do złotego zszedł jak na razie do okolic 3.14. Wsparcie znajduje się tu przy cenie 3.11 - 3.12. Kolejnym, popytowym poziomem powinien być również 3.08, gdzie niebawem znajdzie się przebita już wcześniej, średnioterminowa linia trendu spadkowego, jak również 50% zniesienie ostatniego wzrostu. Aby myśleć o kontynuacji niedawnej tendencji spadku wartości krajowej waluty, byki musiały będą sforsować krótkoterminową linię trendu spadkowego, która zlokalizowana jest aktualnie przy cenie 3.1950.

EUR/PLN
Nieznaczne umacnianie złoty kontynuuje również względem europejskiej waluty. Dzisiaj udało się niedźwiedziom dojść do ceny ok. 4.0750, gdzie zlokalizowane jest dolne ograniczenie ostatniego, krótkoterminowego kanału spadkowego. Warto również zauważyć, że nieznacznie niżej (4.07) znajduje się linia szyi formacji RGR i jej przekroczenie może już stanowić zachętę do nieco silniejszej wyprzedaży europejskiej waluty. Kolejne wsparcia znajdują się przy 4.0560 (dołek z 1 kwietnia) oraz okolice 4.0350, gdzie wyznaczone zostało minimum z 21 marca oraz 50% zniesienie ostatnich wzrostów. Oporu w krótkim terminie doszukiwałbym się przy cenie 4.11, czyli na górnym ograniczeniu aktualnego, kilkudniowego kanału spadkowego.

PLN BASKET
Złoty umacnia się dziś nieznacznie również wobec koszyka. Ceny zmierzają konsekwentnie do wsparcia przy 2.60, gdzie znajduje się 38,2% zniesienie ostatnich wzrostów. Nieznacznie niżej popytu doszukiwać należałoby się również przy cenie 3.5850, czyli na poziomie dołka z 1 kwietnia. Dopiero jego przekroczenie kazałoby się spodziewać pogłębienia korekty ostatniego trendu deprecjacji złotego. Jeśli jednak ponownie podaż krajowej waluty zaczęłaby przeważać, to oporów spodziewać należy się przy poziomie zeszłotygodniowych maksimów, które wyznaczone zostały przy cenie 3.68. Nieco wyżej problem kupującym sprawić może również poziom 3.7250, który zdołał zatrzymać rynek pod koniec marca.

GBP/PLN
W dość ciekawym miejscu znajduje się obecnie rynek funta brytyjskiego. Od wczoraj obserwujemy tu oscylacje w zakresie poziomu 5.95. W tych okolicach znajduje się obecnie również linia szyi nieco przechylonej formacji RGR. Jeśli wsparcie przy 5.95 zostałoby wyraźnie sforsowane, to spodziewać należałoby się kolejnego impulsu wzrostu wartości złotego. Miałby on szansę dojść przynajmniej do poziomu 5.89, gdzie wyznaczone zostało 38,2% zniesienie ostatniego trendu wzrostowego. Nieco niżej popyt może stać się również aktywny przy kolejnym, 50% zniesieniu, które wyznaczone jest przy poziomie 5.83. Oporu w krótkim terminie doszukiwałbym się przy cenie 6.02, gdzie zlokalizowana jest dwutygodniowa linia trendu spadkowego.

CHF/PLN
Do linii szyi formacji RGR zbliża się również rynek franka szwajcarskiego. Jest ona aktualnie zlokalizowana przy cenie 2.6250. Jej popytowe znaczenie jest tu również wzmocnione poprzez zniesienie 38,2% ostatniego wzrostu. Jeśli poziom tego wsparcia zostałby wyraźnie przekroczony, to złoty powinien się umocnić przynajmniej do okolic 2.5970, czyli do poziomu szczytów z lutego. Jeśli również one zostałyby przebite, to liczyć należałoby się z pojawieniem korekty całej, ostatniej tendencji spadku wartości krajowej waluty. Jeśli zatem byki chcą jeszcze mieć coś do powiedzenia, to oprócz obrony wsparcia przy 2.6250, popyt musiałby również wyprowadzić ceny ponad zeszłotygodniowe maksima, czyli ok. 2.6625. Do tego miejsca cały czas liczyć należy się z realizacją formacji RGR.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)