Dzisiaj najważniejszą publikacją będzie raport na temat stanu amerykańskiej gospodarki tzw. Beżowa Księga Fed. Z ostatniego raportu wynikało, że sytuacja na rynku pracy i na rynku nieruchomości pozostaje słaba.
Zauważono jednak, że tempo spadku gospodarczego spowolniło lub ustabilizowało się w większość okręgów. Dzisiejszy raport powinien mięć kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wrześniowe nastroje na rynkach akcji.
EURPLN
Pomimo silnych ruchów na dolarze w dniu wczorajszym, eurozłoty zachowywał się dość stabilnie, z tendencją do lekkiego umocnienia złotego. W dalszym ciągu EURPLN handlowany jest w zakresie, a zakres ruchu od początku tego tygodnia pozostaje dość ograniczony. Brak siły na przełamanie wsparcia w rejonie 4,06 może po raz kolejny przyczynić się do osłabienia złotego. Połowa całości ostatniego ruchu spadkowego z poziomu 4,1855 wyznacza opór w rejonie 4,13.
EURUSD
Eurodolar handlowany jest obecnie przy górnej granicy szerszego zakresu wahań. Dzisiejsze dane na temat inflacji CPI z Niemiec nie maiły większego wpływu na rynek. Obecnie możliwe jest odreagowanie silnych wzrostów na euro z dnia wczorajszego w oczekiwaniu na wieczorne dane z USA, do czego symptomem będzie wyłamanie się z zakresu konsolidacji widocznej na wykresie w skali 15min. Aktualną pozostaje strefa oporu w rejonie 1,45-1,4544. Górną granicę tej strefy wyznacza projekcja 161,8% zniesienia fib całości fali korekcyjnej z poziomu 1,4403.
*GBPUSD *
Wczorajsze wzrosty na GBPUSD znalazły opór w rejonie 50 proc.zniesienia fib całości fali spadkowej z poziomu 1,7040 w okolice minimum z początku września tego roku. Pomimo wzrostu indeksu zaufania konsumentów (Nationwide) w sierpniu do poziomu 63pkt., od rana obserwujemy wyprzedaż waluty brytyjskiej. Z technicznego punktu widzenia silny geometryczny opór w rejonie 1,6580 raz obecność maksimów lokalnych z połowy sierpnia może być powodem tego odreagowania. Najbliższym wsparciem pozostają okolice 100-okresowej średniej na wykresie godzinowym, czyli rejon 1,6400.
USDJPY
Dolarjen po raz kolejny obronił wsparcie na poziomie 92,00. Z technicznego punktu widzenia kluczowym powinno być wyłamane się z zakresu 92,00-93,50. Pomocny powinien być w tym silniejszy ruch na indeksach. Koniec sezonu wakacyjnego powinien sprzyjać wzrostowi wolumenu i większej aktywności inwestorów. Utrzymujące się lepsze nastroje na giełdach powinny wyhamowywać dalszą aprecjację jena. Należy mieć jednak na względzie coraz większe prawdopodobieństwo wrześniowej korekty na giełdzie.
Wstępne dane z Japonii na temat indeksu wskaźników wyprzedzających gospodarkę pokazały jego wzrost do poziomu 83pkt. z 80,9pkt. po korekcie w poprzednim okresie.