Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
13.05.2005 11:49

Nowy rekord dolara

Dolar osiągnął najwyższy poziom w stosunku do euro od pół roku. Na rynkach utrzymują się dobre nastroje wobec waluty amerykańskiej dzięki serii publikacji dobrych danych makroekonomicznych z USA.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ogłoszony wczoraj poziom dynamiki sprzedaży detalicznej w Stanach za kwiecień zaskoczył inwestorów – indeks wzrósł o +1,4%, bez uwzględnienia wyników sektora motoryzacyjnego +1,1%. Dane były wyraźnie lepsze od prognoz i to pozwoliło na pokonanie dolnego ograniczenia trwającej od kwietnia konsolidacji. Poprawa sytuacji na rynku pracy, mniejszy deficyt handlowy oraz wzrost popytu wewnętrznego wymagają potwierdzenia w kolejnych miesiącach, perspektywa dalszego wzrostu stóp procentowych sprawia jednak, iż w najbliższych tygodniach dolar może pozostać mocny. W czasie dzisiejszych notowań inwestorzy poznają dane o cenach importu i eksportu w kwietniu oraz indeks nastrojów Uniwersytetu Michigan w maju. Informacje te nie powinny mieć większego wpływu na przebieg notowań, koniec tygodnia sprawia jednak iż sesja amerykańska może odznaczać się wysoką zmiennością.

Rynek EUR/USD pokonał wsparcie przy cenie 1,2750. Taki rozwój sytuacji daje wyraźną przewagę inwestorom kupującym dolary amerykańskie. Sygnałem do realizacji zysków byłby powrót powyżej poziomu 1,27, wsparciem może być cena 1,2620.

Dolar utrzymuje się w trendzie wzrostowym wobec japońskiego jena. Wsparciem jest obecnie poziom 106,80.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz