Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oczy skierowane na ECB. Dziś test nastrojów na rynku długu

0
Podziel się:

Ważnym wsparciem cały czas jest poziom 1,3150, którego przebicie da sygnał do dalszych spadków.

Oczy skierowane na ECB. Dziś test nastrojów na rynku długu

Dzisiejszy poranek przynosi nam lekki wzrost wartości głównej pary walutowej, jednak w nocy zanotowaliśmy znaczący spadek kursu. Obecnie wartość eurodolara wynosi 1,3175.

Na gruncie analizy technicznej kolejne godziny powinny przynieść lekkie odbicie i wzrost kursu, jednak w nieco dłuższym czasie presja podażowa na wspólną walutę nadal będzie utrzymana, choć pewnie nieco w mniejszym stopniu niż wcześniej, gdyż wczorajszy raport Beżowej Księgi pokazał nam, że amerykańska gospodarka w lipcu i sierpniu rozwijała się w niewielkim, umiarkowanym tempie.

Ważnym wsparciem cały czas jest poziom 1,3150, którego przebicie da sygnał do dalszych spadków.

Podczas dzisiejszej sesji poznamy głównie dane z USA. Będą to raport ADP, zamówienia na dobra trwałego użytku, zamówienia w przemyśle, raport ISM dla usług oraz jak co tydzień liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Ze Strefy Euro poznamy natomiast decyzję ECB ws. stóp procentowych, jednak tu nie powinno być zaskoczenia i stopy zostaną utrzymane na niskim poziomie 0,5 proc. Ważniejsza będzie konferencja prasowa po posiedzeniu ECB, ponadto z Niemiec poznamy dane dotyczące zamówień w przemyśle.

Dziś rano złoty zyskuje na wartości, dolar kosztuje 3,2466 PLN, euro natomiast na 2,7770 PLN. Na gruncie analizy technicznej znajdujemy się przy ważnych oporach, dolar - 3,25 PLN, zaś euro - 4,28, których przebicie da sygnał do dalszej przeceny złotego, jednak w najbliższych kilku godzinach taki scenariusz jest mało realny.

Dziś prawdziwy test nastrojów na polskich obligacjach, gdyż Ministerstwo Finansów zaoferuje na aukcji 2 i 5 letnie papiery dłużne, zobaczymy czy wczorajsza wyprzedaż naszego długu (spowodowana rozwiązaniem ws. OFE)
przełoży się na rynek pierwotny.

Porównaj na wykresach notowania walut

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)