Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Przemysław Kwiecień
Przemysław Kwiecień

Pierwsza aukcja udana, dolar zyskuje na wartości

0
Podziel się:

Pierwsza z trzech kolejnych aukcji amerykańskiego długu w tym tygodniu powiodła się, co mogło być istotnym sygnałem dla rynku, gdyż była to rekordowa oferta papierów trzyletnich (34 mld USD).

Rentowności wzrosły, na aukcji były one najwyższe od listopada zeszłego roku, zaś rentowność papierów 10-letnich (aukcja 18 mld USD tych papierów dziś) wzrosła aż o 15 bp do poziomu 3%. Wzrosty rentowności to jednak w dużym stopniu poprawa sentymentu na rynku i bardzo duże wzrosty na rynku akcji. Popyt ponad dwukrotnie przekraczał podaż, choć było to mniej niż na poprzedniej aukcji.

Mimo wszystko, powodzenie aukcji było jednym z czynników, który przesądził o umocnieniu się dolara względem euro w drugiej części dnia. Mając na uwadze duże odbicie na rynku akcji, spadek notowań EURUSD z 1,2820 do 1,2608, czyli zanegowanie całego wzrostu z pierwszej części dnia to duży ruch. W chwili obecnej trudno oczekiwać bardziej jednoznacznego kierunku na parze EURUSD i dopiero pokonanie wsparcia na poziomie 1,2450 lub oporu na 1,30 mogłoby zdynamizować rynek.

Wcześniejsze ważne poziomy to 1,2550 od dołu i 1,2820 od góry. Jeszcze bardziej dynamicznie tracił wczoraj w drugiej części dnia frank szwajcarski. Notowania pary wzrosły w rezultacie do poziomu 1,1680, czyli maksimum z poniedziałku. Udany test tego poziomu otwierałby drogę do 1,1810.

ZOBACZ TAKŻE:

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)