Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
02.03.2010 08:48

PKB i giełdy zdecydują o losach złotego

Wtorkowy poranek przynosi osłabienie złotego do dolara i stabilizację do euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wtorkowy poranek przynosi osłabienie złotego do dolara i stabilizację do euro. O godzinie 8:07 amerykańska waluta kosztowała 2,9033 zł, a europejska 3,9236 zł. To odpowiednio o 1,1 gr i 0,2 gr więcej niż wczoraj na zamknięciu.*

Nastroje na rynkach globalnych tradycyjnie będą kształtować sentyment do polskiej waluty. Te zaś, przy braku zaplanowanych na dziś istotnych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych i czołowych europejskich gospodarek, będą pochodną sytuacji na rynkach akcji.

Nie będzie to jedyny czynnik determinujący zachowanie złotego. Równie duży wpływ mogą mieć publikowane o godzinie 10.00 przez Główny Urząd Statystyczny wstępne szacunki dynamiki PKB za IV kwartał 2009 roku. Pod warunkiem jednak, że będą one różnić się prognoz (3 procent).

Sytuacja techniczna na wykresie USD/PLN, który po grudniowo-styczniowej wzrostowej korekcie konsoliduje się w przedziale 2,88-2,98 zł, wskazuje na możliwość kontynuacji tej konsolidacji w najbliższych dniach. W średnim terminie para ta będzie dalej spadać, wracając przynajmniej do grudniowego dołka w okolicy 2,70 zł.

Wyraźna tendencja spadkowa utrzymuje się od początku lutego na wykresie EUR/PLN. W tym czasie euro potaniało o 18 groszy.

Jako, że nie ma wiarygodnych sygnałów zmiany charakteru trendu spadkowego, pomimo wyraźnej poprawy sentyment do złotego, to w najbliższym czasie może pojawić się niebezpieczeństwo ruchu korekcyjnego w kierunku poziomu 4 zł. Takie korekty w ostatnich miesiącach występowały zawsze po tym, jak kurs EUR/PLN pokonywał o kilka groszy wcześniejsze dołki.

Złoty w dalszym ciągu zyskuje do funta. Dzisiejszy poranek przynosi spadek GBP/PLN o 1,8 gr do 4,3151 zł. Sytuacja techniczna sugeruje szybki test okolic 4,20 zł, po tym jak w poprzednim tygodniu kurs wybił się dołem z półrocznej konsolidacji 4,49-4,76 złotych.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz