Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Po Świętach nadal aprecjacja dolara

0
Podziel się:

Dzisiejszy dzień upłynął bez nowych wiadomości makro. Rynek walutowy nie miał dużych bodźców do zmian, zwłaszcza, że nie wszyscy inwestorzy zdążyli wrócić po Świętach na rynek.

Po Świętach nadal aprecjacja dolara

Główna para walutowa cały czas w dół

Dzisiejszy dzień upłynął bez nowych wiadomości makro. Rynek walutowy nie miał dużych bodźców do zmian, zwłaszcza, że nie wszyscy inwestorzy zdążyli wrócić po Świętach na rynek. W efekcie płynność w dniu dzisiejszym była ograniczona. Widoczne są natomiast jeszcze efekty pozytywnych informacji opublikowanych w piątek i poniedziałek odnośnie sytuacji gospodarki Stanów Zjednoczonych, które sprzyjały umacnianiu amerykańskiej waluty oraz zniżkowaniu głównej pary walutowej.

EUR/USD zanotowało dzisiaj duże spadki, obecnie znajduje się na poziomie 1.3380 w porównaniu do kursu otwarcia, który ukształtował się na poziomie 1.3466. Widoczny jest trend spadkowy, który napędzany jest dodatkowo informacjami, że Grecja chce wykluczenia Międzynarodowego Funduszu Walutowego jako oferenta pomocy dla tego kraju ze względu na zbyt restrykcyjne (zdaniem rządu Grecji) warunki stawiane przez Fundusz, a także nieoficjalnymi wiadomościami o dopływie pieniędzy z greckich banków.

Pary złotowe pod wpływem EUR/USD

Brak istotnych publikacji w dniu dzisiejszym sprawiał, że sytuacja na parach złotowych była silnie skorelowana z główną parą walutową. Spadki tego kursu powodowały niewielkie umacnianie złotego względem euro oraz znaczną deprecjację naszej waluty względem dolara. Osłabienie europejskiej waluty pozwoliło nam zaobserwować dzisiaj lokalne minimum pary EUR/PLN na poziomie 3.8246.

Obecnie euro kształtuje się jednak wyżej, bo w okolicach 3.8390. Z kolei dolar wzrósł aż do wartości 2.8752, a po korekcie pod koniec sesji europejskiej oscylował w okolicach 2.87.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)