Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Początek zmiany sentymentu na rynku eurodolara?

0
Podziel się:

Po wczorajszej decyzji o cięciu stóp procentowych przez Fed o 75 punktów bazowych dolar zyskał na wartości.

Po wczorajszej decyzji o cięciu stóp procentowych przez Fed o 75 punktów bazowych dolar zyskał na wartości. Minimum osiągnięte przez euro wyniosło 1,5613. Kolejne godziny handlu przyniosły umocnienie się wspólnej waluty.

Jej maksimum podczas godzin handlu w Azji wyniosło 1,5714. Nie wszyscy członkowie rezerwy głosowali za obniżką stóp procentowych we wspomnianej wysokości. Inwestorzy odczytali to jako możliwość zakończenia serii redukcji stóp. Oczywiście decyzja ta ma również związek z możliwością pojawienia się inflacji ze względu z wciąż utrzymującymi się wysokimi cenami towarów.

Dziś poznamy protokół z posiedzenia BoE, który to może wpłynąć na zwiększenie zmienności notowań funta szterlinga. Z Eurolandu poznamy bilans handlu zagranicznego. Prognozuje się deficyt rzędu 5 miliardów euro, przy poprzednich 4,2. Informacje te nie powinny mieć jednak wpływu na notowania wspólnej waluty. Z USA poznamy tylko tygodniową zmianę zapasów paliw. Bardzo możliwe, że rynki będą wyczekiwać teraz na wygaśnięcie marcowej serii derywatów zmniejszając swoją zmienność, która ostatnio jest dość duża. Giełdy w Nowym Jorku zyskały na wartości. Indeks Dow Jones 12392,66 punktu, tj. 3,51 proc. Bardzo dobrze radziły sobie papiery firm z sektora finansowego, zwłaszcza banków po publikacji lepszych wyników niż oczekiwania inwestorów.

Złoto straciło na wartości, osiągając minimum na poziomie 976,43 usd/oz. Jednak w kolejnych godzinach metal ten ponownie zyskał nieznacznie na wartości.

O godzinie 08.09 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,5694 dolara.

Sytuacja techniczna eurodolara: w wyniku reakcji rynku na 75-cio punktową obniżkę stóp procentowych zza Oceanem doszło do zgodnego z oczekiwaniami udanego ataku niedźwiedzi na poniedziałkowy dołek. Nowe minimum na rynku tej pary wygenerowane zostało na poziomie 1,5613! Z punktu widzenia analizy technicznej doszło w związku z tym do zdecydowanego potwierdzenia przewagi strony podażowej. Najbliższy rejon oporu, utrzymujący zarysowany w nocy układ sił, wyrysować można na 1,5745 - 1,5765. Biorąc pod uwagę silne nocne odreagowanie (z 1,5613 do rejonu figury 1,5700) oraz poranny układ wskaźników intra day, nie można wykluczyć, że reaktywacja krótkich pozycji rozpocznie się właśnie w tym obszarze. Najbliższe wsparcie i jednocześnie sygnalna ataku na dołek 1,5613 znajduje się w pobliżu 1,5690.

Rynek krajowy

Euro straciło na wartości w stosunku do złotego, osiągając minimum na poziomie 3,5255. Dolar natomiast zachowywał się zgodnie z wahaniami na rynku światowym. Najpierw zyskał na wartości, by następnie zbliżyć się do poziomu 2,2400.

Dziś poznamy dynamikę produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej. Oczekuje się nieznacznego jej zmniejszenia do 10,4 proc. z poprzednich 10,8. Wskaźnik cen szacuje się na 3 proc., przy poprzednim odczycie 2,8. Potwierdzenie tych informacji sugerować może wciąż utrzymujący się wzrost gospodarczy oraz istniejącą presję inflacyjną.

W takim przypadku informacje te mogą wpłynąć na decyzję w sprawie poziomu stóp procentowych w naszym kraju. Giełda w Warszawie zyskała na wartości. Indeks WIG20 zamknął się na poziomie 2872,75 punktu, tj. 4,78 proc. W związku z wczorajszym zamknięciem za Oceanem można się spodziewać dzisiaj otwarcia przynajmniej na poziomie wczorajszego zamknięcia.

O godzinie 08.18 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 3,5316, a za dolara 2,2475 złotego.

Sytuacja techniczna na rynku złotego: na rynku pary USD/PLN godziny sesji nocnej pomimo dużych wahań wartości dolara na świecie nie przyniosły istotnych zmian. Kurs utrzymał się w przedziale 2,2290 - 2,2550.

Układ techniczny potwierdzając wczorajsze sygnały w dalszym ciągu zdaje się sprzyjać otwieraniu długich pozycji, choć o ostatecznym potwierdzeniu generowania korekty mówić będzie można po wyjściu cen powyżej 2,2620. Bardzo stabilnie zachowuje się również para EUR/PLN, gdzie coraz wyraźniej zarysowuje się bariera silnego technicznego wsparcia zlokalizowanego na przestrzeni: 3,5200 - 3,5300. Poranny układ na wskaźnikach intra day po raz kolejny sprzyja otwieraniu długich pozycji (w kierunku na słabszego złotego). Wyznacznikiem wyraźniejszych zmian w tym kierunku będzie zakres dzisiejszej górki. O trwalszej deprecjacji mówić będzie można po wyjściu notowań powyżej oporu 3,5450.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)