Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poznamy niewiele danych makro

0
Podziel się:

Dziś nie poznamy z Eurolandu żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym. Z USA opublikowany zostanie przez OFHEO tylko raport o cenach domów.

Poznamy niewiele danych makro

Dziś nie poznamy z Eurolandu żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym. Z USA opublikowany zostanie przez OFHEO tylko raport o cenach domów.

Oczywiście prognozuje się dalsze spadki cen o 0,5% m/m, przy poprzedniej wielkości rzędu 0,8. Bardzo prawdopodobne, że prognozy te zostaną potwierdzone, co nie będzie zaskoczeniem dla uczestników rynku ze względu na sytuację panującą w sektorze nieruchomości.

Istotne dla zachowania rynku może być wystąpienie sekretarza skarbu USA na temat gospodarki i rynków finansowych. W trakcie tego przemówienia zmienność na rynku może być większa niż ostatnio. Giełda w Nowym Jorku straciła na wartości osiągając 11467,34 pkt., tj. (-0,25)%.

Złoto nieznacznie zyskało na wartości osiągając swoje maksimum na poziomie 968,55 usd/oz.

O godzinie 08.00 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,5924 dolara.

Sytuacja techniczna eurodolara:godziny sesji nocnej przyniosły kolejny lokalny szczyt. Tym razem ekstremum wygenerowane zostało na poziomie 1,5935, a więc znacznie powyżej zarysowanej na przestrzeni ostatnich dni konsolidacji. Brak wyraźniejszego odreagowania po takim wybiciu dowodzi nadal sporego potencjału po stronie zainteresowanej słabszym dolarem. Obraz techniczny tej pary nie pozwala wykluczyć w związku z powyższym kolejnych zmian w kierunku północnym.

Najbliższy opór wyrysować można w przestrzeni 1,5955 - 1,5975. Poranny układ wskaźników intra day utrzymując relatywnie neutralny przebieg wskazuje na fazę spokojnego handlu. Można zatem przyjąć, że sygnałem dla dalszych wzrostów będzie stabilizacja cen powyżej sygnalnej 1,5900.

RYNEK KRAJOWY

Rynek krajowy pozostawał bardzo stabilny. Zmienność dolara w stosunku do złotego była ograniczona poziomami 2,0165 i 2,0195. Euro natomiast 3,2162 i 3,2172. Dziś poznamy inflację bazową za czerwiec. Można spodziewać się, iż będzie ona na zbliżonym poziomie co ostatnio lub nawet nieco wyższa. W związku z tym odczyt ten może mieć wpływ na zachowanie się naszej waluty zwiększając zmienność na rynku.

Dotychczasowy trend może być kontynuowany. Giełda w Warszawie zyskała na wartości. Indeks WIG20 zamknął się na poziomie 2577,77 pkt., tj. 2,76%. Dzisiejsze otwarcie może być słabe ze względu na zamknięcie za Oceanem.

O godzinie 08.26 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 3,2189, a za dolara 2,0198 złotego.

Sytuacja techniczna na rynku złotego: USD/PLN - godziny sesji nocnej przyniosły nieznaczne, ale jednak zauważalne pogłębienie obowiązującego do tej pory dołka. Kurs osuwając się wyraźnie poniżej figury 2,0200 zbliżył się do 2,0150. Podobnie jak ostatnio głównym powodem takich zmian był tracący na świecie dolar.

Z technicznego punktu widzenia najbliższy opór wyrysować można w rejonie 2,0270 - 2,0330. Przyjmując założenie utrzymania dotychczasowej dynamiki zmian, rejon ten wyznaczyć można również, jako sygnalną ewentualnej zmiany sentymentu w jednej sesji.

Poranny układ na wskaźnikach technicznych intra day ma dość neutralny przebieg, co wskazuje na możliwość utrzymania wczorajszej skali zmian. W przypadku pary EUR/PLN również przynajmniej na razie trudno mówić o zmianie sentymentu. Ceny nie zdołały wyjść powyżej zarysowanego wczoraj szczytu: 3,2300.

Najbliższe wsparcie, mające już znamiona techniczne umiejscowione jest w rejonie 3,2000. Przy obecnym układzie na wskaźnikach technicznych intra day można przyjąć założenia, że miejsce to przynajmniej w krótkim okresie czasu stanowić będzie dobry obszar cenowy do próby wygenerowania korekty. Warto jednak zaznaczyć, że im dłuższe utrzymywanie się notowań w wąskim, dolnym obszarze zmian tym większe szanse na kontynuację tendencji mocniejszego złotego.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)