Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
27.12.2007 08:58

Pozorny spokój na rynku?

Pod nieobecność handlujących z Europy dolar stracił na wartości. Euro osiągnęło swoje maksimum na poziomie 1,4514. Złoty w ślad za rynkiem światowym zyskał na wartości.

Podziel się
Dodaj komentarz

RYNEK MIĘDZYNARODOWY Pod nieobecność handlujących z Europy dolar stracił na wartości. Euro osiągnęło swoje maksimum na poziomie 1,4514. Inwestorów niepokoją prognozy wyników sprzedaży detalicznej w grudniu. Może się okazać, iż dynamika będzie bardzo niska. Zmartwieniem jest wciąż rynek nieruchomości, na którym wszyscy obawiają się wielkości liczby przejęć. Możliwym jest w dalszym ciągu wzrost tej liczby. Dzisiaj poznamy tylko dane makroekonomiczne z USA. Ilość noworesjestrowanych bezrobotnych szacuje się na 340 tys. To niewiele mniej niż poprzednio (346 tys.). Na rynku tym można zaobserwować powolny wzrost liczby bezrobotnych. Zamówienia na dobra trwałego użytku prognozuje się na 2,4% przy poprzedniej wartości (-0,4). Jednak biorąc pod uwagę strukturę, może się okazać, iż największa cześć zamówień stanowią zakupy środków transportu. Po ich wyłączeniu obraz ten rysuje się już znacznie gorzej. Indeks zaufania konsumentów Conference Board oczekuje się na poziomie 87 pkt, przy poprzedniej wartości na poziomie
87,3. Dalszy spadek zaufania konsumentów może wpłynąć na konsumpcję, co w dłuższej perspektywie przełoży się z pewnością na wzrost gospodarczy. Giełdy na Wall Street zyskały wczoraj na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 13551,69 pkt tj. 0,02%.Wszyscy uczestnicy rynku obawiają się o wyniki spółek.

O godzinie 08:15 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,4507 dolara.

_ Sytuacja techniczna eurodolara _: Wczorajsza sesja przyniosła oczekiwane wybicie się górą kursu EUR/USD z dziewięciodniowej konsolidacji ograniczonej poziomami 1,4452 i 1,4309. Dzisiejsze zachowanie się tej pary wskazuje na kontynuowanie zapoczątkowanego wczoraj ruchu. Poziomem docelowym i jednocześnie silniejszym oporem powinny być okolice poziomu 1,4580. Teoretycznie można mówić o utrzymującej się technicznej przewadze sprzedających dolara. Jeżeli chodzi o poziomy najbliższych wsparć to zlokalizowane są one w okolicach 1,4460, a zdecydowane jego przebicie powinno przynieść testowanie psychologicznego poziomu 1,44. Jednak poranny układ wskaźników intraday wskazuje, że potencjał do spadku kursu jest zdecydowanie ograniczony, dlatego na trwałe zejście cen poniżej tych barier trudno liczyć.

RYNEK KRAJOWY**

Złoty w ślad za rynkiem światowym zyskał na wartości. Minimum euro w stosunku do złotego wyniosło 3,5975. Dolar natomiast spadł do 2,4784. Dziś nie poznamy żadnych danych makroekonomicznych z naszego kraju. W związku z tym rynek nasz powinien pozostawać pod wpływem wydarzeń na świecie. W czwartek giełda w Warszawie może zyskać na wartości pod wpływem wzrostów w USA.

O godzinie 08:33 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 3,6015, a za dolara 2,4800 złotego.

_ Sytuacja techniczna na rynku złotego: _ pozostaje relatywnie stabilna, choć godziny handlu nocnego pokazały próbę stopniowego odrabiania ostatnich strat. Notowania złotego w relacji do waluty amerykańskiej osunęły się do poziomu 2,4784 - nowy lokalny dołek. Pomimo prawie pięciogroszowej korekty ostatniej fali deprecjacji złotego, formacja techniczna w dalszym ciągu utrzymuje pro-wzrostowy charakter. Najbliższy opór to nadal rejon ostatniego szczytu: 2,5290. W przypadku pary EUR/PLN do czynienia mamy w dalszym ciągu z konsolidacją ograniczoną poziomami 3,5900 oraz 3,6272 i te właśnie poziomy należy traktować jako najbliższe poziomy wsparcia i oporu. Poranny układ wskaźników intraday sugeruje, że para ta pozostanie w wyznaczonej konsolidacji.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
ECM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz