Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pozorny spokój na rynku

0
Podziel się:

Krajowa waluta wciąż zyskiwała na wartości. Dolar osiągnął minimum na poziomie 2,0645, a euro 3,2640. Powodem aprecjacji naszej waluty może być różnica w poziomie stóp procentowych oraz perspektywa szybszego przyjęcia wspólnej waluty.

RYNEK MIĘDZYNARODOWY

Notowania azjatyckie nie zmieniły obrazu rynku. Euro w stosunku do dolara pozostawało w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 1,5765 a 1,5798. Dziś nie poznamy żadnych ważniejszych informacji o charakterze makroekonomicznym z Eurolandu. Z USA poznamy ceny w eksporcie i imporcie za czerwiec. Jednak nie powinny one wpłynąć na notowania eurodolara. Bilans handlu zagranicznego w maju szacowany jest na (-61,1) miliarda USD i jest wyższy od poprzednich (-60,9). Wstępne dane dotyczące Indeksu nastroju Uniwersytetu Michigan w lipcu spodziewane są na poziomie 56 punktów i jest to wartość nieznacznie niższa od poprzednich 56,4. Najważniejszą jednak informacją dzisiejszego dnia będzie publikacja wielkości deficytu budżetowego w USA za czerwiec. Szacuje się, iż wyniesie on 36,5 miliarda USD. Jest to wielkość znacznie wyższa od poprzednich 27,5. Potwierdzenie prognoz może sugerować przyspieszenie tempa zadłużania się, co może mieć wpływ na wartość waluty w dłuższym terminie.
Giełda w Nowym Jorku zyskała na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 11229,02 pkt., tj. 0,73%. Na rynku można było zaobserwować nerwowość. Inwestorzy obawiają się wzrostu napięcia w rejonie Zatoki Perskiej. Potwierdzeniem tej tezy jest wczorajszy wzrost cen ropy oraz złota.

O godzinie 07.55 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,5784 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: godziny sesji nocnej zgodnie z oczekiwaniami potwierdziły przewagę zwolenników słabszego dolara - kurs osiągnął rejon figury 1,5800. Obszar ten stanowi obecnie najbliższy lokalny opór techniczny - górne ograniczenie zarysowanego na przestrzeni ostatnich dni kanału wzrostowego. Poranny układ wskaźników technicznych intra day oraz utrzymywanie się cen w górnym zakresie wygenerowanych wzrostów sygnalizują nadal spory potencjał po stronie byków. Nie można w związku z tym wykluczyć jeszcze jednego sygnału wzrostowego z próbą wygenerowania nowego szczytu włącznie. Sygnalną utrzymywania się przewagi po stronie byków jest przebywanie notowań powyżej poziomu 1,5750. Najbliższy opór techniczny zlokalizowany jest w rejonie 1,5835, wsparcie natomiast wyrysować można na 1,5700 - 1,5720.

*RYNEK KRAJOWY *
Krajowa waluta wciąż zyskiwała na wartości. Dolar osiągnął minimum na poziomie 2,0645, a euro 3,2640. Powodem aprecjacji naszej waluty może być różnica w poziomie stóp procentowych oraz perspektywa szybszego przyjęcia wspólnej waluty. Dziś nie poznamy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym. W związku z tym zachowanie złotego może być dalej kontynuowane. Giełda w Warszawie w ślad za rynkami europejskimi straciła na wartości. Indeks WIG20 zamknął się na poziomie 2557,66 pkt, tj. (-1,19)%.

O godzinie 08.10 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 3,2686, a za dolara 2,0710 złotego.
Sytuacja techniczna na rynku złotego: w największym stopniu zmieniła się na rynku pary USD/PLN, gdzie tradycyjnie już wskutek tracącego dolara względem euro i relatywnie płytkiego rynku złotego doszło do wygenerowania nowych minimów. Aktualnie obowiązujące dołki to zakres 2,0650 - 2,0700. Techniczny opór wyrysować można w obszarze 2,0770 - 2,0810. Trzymając się dotychczasowego scenariusza relatywnie małej zmienności na tej parze przyjąć można, że (przy spokojnym handlu na EUR/USD)
rejon ten stanowić będzie rejon dzisiejszej górki. O bardziej trwałych zmianach w kierunku słabszego złotego można będzie mówić dopiero po wyjściu kursu powyżej bariery 2,0855. Znacznie spokojniej było na parze EUR/PLN, gdzie ceny ustabilizowały się powyżej środowych minimów. W przypadku tej pary z technicznego punktu widzenia zarysowała się w związku z tym możliwość odreagowania. Scenariusz taki zdaje się potwierdzać również zmienność na
wskaźnikach intra day. Najbliższy opór wyrysować można na 3,2780 i to właśnie to miejsce charakterystyczne stanowi sygnalną ewentualnej korekty. Dotychczasowy schemat zmian na tym rynku pozwala przyjąć założenie, że z próbą odbicia powinniśmy mieć do czynienia w pierwszej części handlu. Kluczowy opór zlokalizowany jest w przestrzeni 3,3100 - 3,3300.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)