Notowania

dziś w money
20.08.2013 16:13

Produkcja przemysłowa w górę, złoty mocniejszy

Pomimo lepszych od prognoz odczytów z polskiej gospodarki w średnim terminie najprawdopodobniej dojdzie do osłabienia naszej waluty.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja przyniosła znam znaczący wzrost wartości głównej pary walutowej. O ile jeszcze rano testowane były minima z wczorajszego dnia, to po obronie tych wsparć w późniejszych godzinach popyt na wspólną walutę okazał się tak duży, że wywindował kurs do poziomów nienotowanych od lutego bieżącego roku.

Co ciekawe, warto dodać, że powyższa sytuacja miała miejsce przy niemal pustym kalendarzu makroekonomicznym. Obecnie para EUR/USD wyceniana jest na 1,3440.

Potwierdzenia ożywienia

Złoty zyskał dziś na wartości. Obecnie dolar kosztuje 3,1474 PLN, zaś euro 4,2297 PLN. Naszej walucie pomogła dziś rosnąca para EURUSD oraz lepsza od prognoz roczna dynamika produkcji przemysłowej za lipiec, która przyspieszyła do 6,3 proc. z 3 proc. w czerwcu. Dane te pozytywnie zaskoczyły, inwestorzy spodziewali się odczytów na poziomie 5,1 proc. Ponadto publikacje te są kolejnym potwierdzeniem rodzącego się lekkiego ożywienia w naszym kraju. Warto dodać, że spada dziś również rentowność polskiego długu (o 2 proc) i na chwile obecną wynosi 4,4 proc.

Naszym zdaniem pomimo lepszych od prognoz odczytów z polskiej gospodarki w średnim terminie najprawdopodobniej dojdzie do osłabienia naszej waluty, co będzie pochodną spekulacji na temat wygaszania programu QE w USA.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz