Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rynek czeka na dane makro

0
Podziel się:

Skala wyprzedaży euro oraz dolara przez polskich eksporterów okazała się być olbrzymia: gdy EURPLN osiągnął 3,81, rynek zalany został zleceniami.

Skala wyprzedaży euro oraz dolara przez polskich eksporterów okazała się być olbrzymia: gdy EURPLN osiągnął 3,81, rynek zalany został zleceniami.

Zlecenia sprzedaży ociągnęły kurs złotego z powrotem w dół - na to nałożyło się osłabienie dolara wobec euro spowodowane obawami płynącymi z amerykańskiego rynku kredytowego. Wygląda na to, że poziomy rzędu 3,80 EURPLN oraz 2,78-2,79 USDPLN naprawdę należy wykorzystać do wdrażania strategii zabezpieczających.

Dziś w kalendarzu 14 ważnych publikacji makroekonomicznych. Kluczowe będą dane o inflacji HICP w Eurolandzie (prognoza 1,9% r/r) - w tym przypadku należy spodziewać się wyniku zgodnego z prognozą, po ostatnich zabiegach ECB ścieżka inflacji w strefie euro wydaje się już być stabilna. Poza tym w Europie publikowane dziś będą indeksy nastroju oraz koniunktury.

Od 14:30 przyglądać się będziemy publikacjom z USA: indeksowi kosztów zatrudnienia za drugi kwartał (prognoza to wzrost o 1% q/q), przychody oraz wydatki Amerykanów (prognozowane niewielkie wzrosty), oraz kluczowy wskaźnik PCE - bazowy wskaźnik wydatków osobistych - prognozowany jest wzrost o 0,2% m/m. Wydaje się, że dane te pozwolą dolarowi na odrobienie części strat do euro, które poniósł wczoraj - osiągalne jest 1,3650-1,3670.

Interesująca - po wczorajszych znacznych stratach japońskiej waluty - będzie sytuacja na parach jena. Zarówno na USDJPY jak i na EURJPY RSI jest wciąż dość nisko (odpowiednio 35 i 37 pkt.), co sugerowałoby miejsce do deprecjacji jena. Na razie jednak jen nieznacznie zyskał po publikacjach japońskich danych makroekonomicznych.

Poziomy EURUSD 1,3699 EURPLN 3,7852 USDPLN 2,7624

komentarze walutowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)